Liigu edasi põhisisu juurde
Sisukaart
Sotsiaaltöö

Ajakirja Sotsiaaltöö värske number kirjutab tervise hoidmisest ja inimõigustest

Uudis

Ühiskonda tabanud järjestikused kriisid on pannud suure löögi alla inimeste vaimse tervise. Kuidas lapsi ja teisi haavatavaid rühmi paremini toetada? Veebruari lõpus ilmunud ajakirja Sotsiaaltöö numbrist (1/2022) saab lugeda ka tööjõu ja oskuste prognoosisüsteemi OSKA uuringu tulemustest, inimõigusharidusest sotsiaaltöös jpm teemadel.

Esikaas„Pole vaja kurjustada ega hirmu tunda selle pärast, mida meil ei ole. Elame üle ka selle aja, kui hoiame ühte ja toetame üksteist, unustamata põhiväärtusi,“ julgustab lugejaid numbri eessõnas Tallinna Ülikooli sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask.

Persooniloos jagab oma mõtteid aasta vägivallaennetaja Sigrid Petoffer, kelle missiooniks on tagada lastele turvaline kasvukeskkond.

Tervise Arengu Instituudi nooremteadur Karin Streimann annab ülevaate laste vaimse tervise olukorrast eri arenguetappides ja vaimset tervist mõjutavatest teguritest ning toetusvõimalustest, tuginedes uuringutele.

Rõuge valla sotsiaaltöö edendamisest ettevõtlike inimeste, kogukonna kaasamise ja projektide toel jagab kogemusi sotsiaalosakonna juhataja Triinu Õispuu.

Uurimused ja analüüsid

Inimõigused ja sotsiaaltöö korraldus