Liigu edasi põhisisu juurde

Mees peab olema viljakas

Kampaania

2014. aastal on puu- ja köögiviljade kampaania suunatud meeste toitumisharjumuste parandamisele. Räägime põhjustest, miks on tervislik puu- ja köögivilju süüa.

Kampaania periood: 15.09.2014 - 5.10.2014

Sihtrühm:

Kampaania oli suunatud meestele vanuses 20-40.

Kampaania eesmärk: 

Parandada meeste toitumisharjumusi. Meeste teadlikkus sellest, kui palju on tarvis süüa puu- ja köögivilju on madalam kui naistel. Samuti on nende seas vähem neid, kes teadlikult jälgivad, et nad sööksid piisavalt puu- ja köögivilju. Ebatervislik toitumine, sealhulgas ebapiisav puu- ja köögiviljade söömine, mõjutab kehakaalu. Ülekaaluliste naiste osakaal on 10 aastaga kasvanud 38%-lt 49%-ni ning meeste hulk 43%-lt 54,5%-ni. Meeste kaaluprobleem muutub ainult suuremaks, ülekaaluliste ja rasvunud meeste osakaal kasvab kiiremas tempos kui naiste oma.

Sõnum:

„Mees peab olema alati viljakas". Soovitus on süüa minimaalselt 5 portsjonit puu- ja köögivilju päevas. See aitab tugevdada immuunsüsteemi, ennetada haigusi ning hoida normaalset kehakaalu ja vererõhku.

Kanalid ja materjalid:

Kauplustes viidi läbi degusteerimisi jm aktsioone. Kampaania materjalid olid eksponeeritud kauplustes. Söögikohad tegid kampaania raames eripakkumisi. Kampaania veebilehelt leidis soovitusi tervislikuks toitumiseks ning retsepte inspiratsiooniks.

Kampaaniat rahastas Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfond programmi "Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013-2014" raames.