Liigu edasi põhisisu juurde

Terviseandmete kasutajate vajaduste ja rahulolu uuring

Uuring
Allalaadimine (PDF, 363.97 KB)

Tervise Arengu Instituut korraldas terviseandmete kasutajate vajaduste ja rahulolu uuringu, et teada saada, kuidas on kasutajad rahul TAI avaldatavate terviseandmetega ning tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasiga (TSTUA).

Uuringu küsitlusele oodati vastama inimesi, kes on kasutanud või plaanivad kasutada TSTUA-d ning teisi TAI koostatud terviseandmete raporteid, ülevaateid, faktilehti, plakateid jms. Eesmärk oli saada teadmisi terviseandmete kasutamisest, et parandada nende kättesaadavust ja kasutajasõbralikkust.

Uuringust selgus, et kasutajate arvates on TAI väljaantavad terviseandmed olulised ja andmetega ollakse rahul. Kõige enam kasutatakse tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasi, infomaterjale, teadusartikleid ning tervisesõnastikku. TSTUA-st kasutati enim rahvastikunäitajate ja haigestumuse andmeid ning küsitlusuuringute tulemusi.

Infot TSTUA kohta leiti enamasti TAI veebilehelt ja meedia vahendusel. TAI tegevuste kohta saadakse infot pressiteadetest ja TAI Facebooki lehelt.

Terviseandmete kasutajate vajaduste ja rahulolu uuring 2024.pdf

Info

Aasta
2024
Väljaandja
Tervise Arengu Instituut
Autorid
Natalja Pajula, Merike Liivak