Minu lugu. Meie lugu. Sotsiaaltöö eriala teekond eilsest homsesse
Sotsiaaltöö keskmes on inimene, tema teekond, tema lugu. Ka sotsiaaltöö eriala arengu keskmes on inimesed. Tallinna ülikool kutsub avastama ja mõtestama sotsiaaltöö eriala kujunemisteekonda, tutvustades nende inimeste lugusid, kelle töö on aidanud kujundada sotsiaaltöö tähendust ja arengusuundi.
Annela Samuel, Ingrid Sindi, Mariann Märtsin
Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituut

Näitus on austusavaldus neile, kes on oma töö ja pühendumusega jätnud märgilise jälje sotsiaaltööharidusse ja -praktikasse nii Tallinna ülikoolis kui ka ühiskonnas: õppejõududele, teadlastele, praktikutele ja poliitikakujundajatele.
Kuigi näituse keskmes on konkreetsed inimesed, ei ole see ainult nende isiklik lugu, vaid ka ühe eriala arengu lugu. See on kõigi nende lugu, kes tunnevad end sotsiaaltöö erialaga seotuna. Samuti ei ole see näitus pelgalt tagasivaade olnule. See kutsub ka kaasa mõtlema, mis võiks veel teoks saada. Milline on sotsiaaltöö roll ühiskonna kestlikkuse, solidaarsuse ja hoolivuse kujundamisel? Millist tulevikku me loome, kui väärtustame sotsiaaltööd? Selle näituse eesmärk on tuua esile sotsiaaltöö mõju ja pakkuda vaatajale võimalus mõtiskleda selle tähenduse ning vajalikkuse üle ühiskonnas.
Näitus on seotud rahvusvahelise sotsiaaltöö päeva tähistamise üritustega Tallinna ülikoolis. Väljapaneku avamine langes õnnelikult kokku sotsiaaltöö eriala konverentsiga 19. märtsil. See pakkus ainulaadse võimaluse pōimida kokku teaduslik arutelu, erialane mõttevahetus ja pildiline sissevaade sotsiaaltöö kujunemisse. Näitus täiendab akadeemilisi ja praktilisi arutelusid, pakkudes võimalust mõtistkleda sotsiaaltöö ajaloo, praegustest proovikivide ja tulevikusuundade üle.
Eksponeeritud tööd on loonud kunstnik Piret Räni. Näituse koostamisel aitasid kaasa Reeli Sirotkina (näituse idee), Annela Samuel (visuaalne kontseptsioon), Agnes Aas, Agnes Kulmar, Helen Saarnik, Käthlin Mikiver ja Annela Samuel (intervjuud), Marju Medar, Mariann Märtsin ja Ingrid Sindi (näituse üldkontseptsioon ja teostus), Eva Valdna (näituse korraldus).
Suur tänu kõigile, kes jagasid meiega oma lugusid! Teie pühendumusele, entusiasmile ja sotsiaaltöö valdkonna arendamistööle toetudes on Tallinna ülikooli sotsiaalkaitse õppesuunal au olla sotsiaaltööhariduse eestvedaja Eestis ning koos edendada sotsiaaltöö väärtusi, põhimõtteid ja praktikat.



Sotsiaaltöö arendajate lugude näitus „Minu lugu. Meie lugu“ on avatud Tallinna ülikooli Astra maja teadlaste foorumis (Narva mnt 29, Tallinn) kuni 12. maini.
Konverentsi „Sotsiaaltöö (de)globaliseeruvas maailmas“ saab peagi järelvaadata.