Liigu edasi põhisisu juurde

Tervisedenduse konverents „Tuleviku võti – lapsed ja noored“

Konverents

Konverents "Tuleviku võti - lapsed ja noored" annab ülevaate laste ja noorte tervise olukorrast, tervist mõjutavatest teguritest ning uurib, millised on kitsaskohad lastele ja noortele turvalise ning tervisliku elukeskkonna kujundamisel.

Eesti laste ja noorte sagedasemad eluviisi ja -keskkonnaga seotud terviseriskid on vigastused, ülekaal, uimastite tarvitamine ning riskiv seksuaalkäitumine. Konverentsil tutvustatakse värskeid Eesti Kooliõpilaste Tervisekäitumise uuringu (HBSC) 2010. aasta andmeid. Uuring annab ülevaate viimastel aastatel toimunud muutustest. Nii Eesti kui välismaiste ekspertide ettekannete ja arutelude keskmes on tõhusad tegevused noorte tervise parandamiseks meil ja mujal maailmas. Konverentsipäeval toimuvad arutelu vormis ka neli töötuba, kus arutatakse hetke olulisematel teemadel. Eestis seni vähem kasutatud sekkumistest on päevakorras vanemaharidus ning uimastiennetus koolieelsetes lasteasutustes. Samuti räägitakse ülekaalulisuse ennetamise ning noorte kaasamise võimalustest tervisedendusse.

Konverentsi töötubades tehtud ettepanekud kogutakse kokku konverentsi memorandumisse, millega saab tutvuda siin.

Asukoht
Keel
eesti
Kava

10.00 – 10.30 Registreerumine ja hommikukohv.

10.30 – 10.45 Avasõnad. Urmas Kruuse, Tartu linnapea.

Moderaator Tiina Peterson, Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidusosakonna peaekspert

10.45 – 11.25 Lastele ja noortele tervist toetava elukeskkonna kujundamise näiteid Euroopast. Christian Schweizer, WHO Euroopa büroo mittenakkuslike haiguste ja keskkonna ekspert.

11.25 – 11.55 Eesti laste ja noorte tervisest. Tiia Pertel, Tervise Arengu Instituudi tervise edendamise osakonna juhataja.

11.55 – 12.30 Riskikäitumise ennetamisest vaimse tervise edendamiseni. Projekt SEYLE: Saving and Empowering Young Lives in Europe. Merike Sisask, PhD, Eesti-Rootsi Vaimse Tervise ja Suitsidoloogia Instituudi tegevdirektor ja vanemteadur.

12.30 – 13.30 Koolilõuna. Urmas Lindlo, Sõmeru Põhikooli peakokk

Lõunasöögiks oli reaalne koolis lastele pakutav koolilõuna, mille pani kokku konkursi "Parim koolisöökla 2010" tiitli pälvinud Lääne Virumaal asuva Sõmeru Põhikooli peakokk Urmas Lindlo. Kogu koolilõuna vastas kaloraaži poolest kooli nõudmistele ja menüüs olid Lindströmi kotletid, Kartuli-juurviljapuder metsaseene kastmega, Tomati-kurgisalat õlikastmega, Kirsikook.

13.30 – 15.00 Töötoad

 

I Vanemaharidus tervise kontekstis. Moderaator Eve Reincke, CPD Arenduskeskuse projektijuht

  II Tõhusad sekkumised uimastiennetuses. Moderaator Andrus Lipand, Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tervisedenduse õppetooli õppejõud

  III Ülekaalulisuse ennetamine. Moderaator Ülle Einberg, Tallinna Lastehaigla lastearst-endokrinoloog

  IV Noorte kaasamine tervisedendusse. Moderaator Urmo Reitav, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia noorsootöö lektor

  15.00 – 15.30 Tervislik paus

  Moderaatorid Külli Park ja Airi Park, Tartumaa Noortekogu ja Tartu Maavalitsuse Tervisenõukogu liikmed

  15.30 – 16.00 Tartu Lille Maja noortekeskuse foorumteater

  16.00 – 16.40 Kokkuvõtted töötubadest

  16.40 – 16.50 Memorandumi tutvustus

  16.50 – 17.00 Konverentsi lõpetamine

  Korraldajad:
  Tervise Arengu Instituut
  Eesti Haigekassa
  Sotsiaalministeerium
  Maailma Terviseorganisatsiooni esindus Eestis
  Haridus- ja Teadusministeerium
  Eesti Tervisedenduse Ühing

  Hind
  tasuta
  Korraldaja
  Tervise Arengu Instituut, Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeerium, Maailma Terviseorganisatsiooni esindus Eestis, Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Tervisedenduse Ühing