Hoolekandeasutuste võrgustikukohtumistel õpiti kriisijuhtimist
Aasta lõpus – 9. detsembril Värska Südamekodus ja 11. detsembril Iru hooldekodus – toimusid dementsusevaldkonna arenguprogrammi võrgustikukohtumised „(Meedia) kriisiga toimetulek – kogemuslood“, kus hoolekandeasutuste juhid ja töötajad said õppida, kuidas kriisidega paremini toime tulla.
Arutati kriiside teadlikuma juhtimise ja kriisikommunikatsiooni küsimusi. Koolitajaks oli dementsuse arenguprogrammi vilistlane Merike Merirand, kohtumisi modereeris arenguprogrammi projektijuht Kersti Peterson.
Kriis on igasugune ootamatu olukord, mis võib avaldada negatiivset mõju üksikisikutele, asutustele või kogukondadele. Näiteks võib selleks olla tervise- või majanduskriis, loodusõnnetus või muu hädaolukord ja sellest tingitud elutähtsate teenuste katkemine, asutuse elanikuga juhtunud õnnetus või isegi andmeleke.
Kriisiolukord mõjutab otseselt või kaudselt asutuse elanike ja nende lähedaste, töötajate, aga ka kogukonnaliikmete turvalisust, tervist ja heaolu ning võib kahjustada keskkonda. Samuti mõjutab see organisatsiooni igapäevast töökorraldust ja või kahjustada mainet. Kriisideks tuleks ette valmistuda – koostada kriisiplaan ja seda korrakindlalt ajakohastada ning kirja pandut meelde tuletada, et kindlustada meeskonna kooskõlastatud tegevus ning läbimõeldud kriisikommunikatsioon, sh suhtlus meediaga.
Grupipilt Värskas toimunud koolituselt. Foto: erakogu
Aitäh võrgustikuliikmetele, kes kohtumistel särasilmselt osalesid, kogemusi jagasid ning väsimatult valdkonda paremaks muudavad! Kohtumised innustasid osalejaid kriisiplaane koostama-täiustama ning üksteisele toeks olema, et asutuste elanikud ja nende lähedased ning kolleegid oleksid paremini hoitud.
Võrgustikukohtumiste ettekande põhjal valmisid õppevideo ja töövihik hoolekandeasutuste sisekoolitajatele. Need leiab hoolekandeasutuste sisekoolitajate dementsusevaldkonna arenguprogrammi tutvustavalt lehelt rubriigist „Õppematerjalid“.
Kohtumised toimusid Eesti riigi eelarve ja meetme TAT „Pikaajalise hoolduse kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine“, SFOS 2021-2027.4.09.23-0002 rahastusel.