Õppimisvõimalused 2023. aastal
Ülikoolides ja kõrgkoolides on käimas või varsti algamas vastuvõtt sotsiaaltöö ja lähedastele erialadele rakenduskõrghariduse-, bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppes.
Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis saab õppida bakalaureuseõppes sotsiaaltööd või sotsiaalpedagoogikat, magistriõppes sotsiaaltööd, lastekaitset või sotsiaaltöö ettevõtlust ning doktoriõppes sotsiaaltööd.
- Sotsiaaltöö bakalaureuseõppes on 45 tasuta kohta ja 20 tasulist osakoormusega kohta. Õppetöö on korraldatud sessioonõppena, õppesessioonid on kümnel nädalal aastas. Sotsiaalpedagoogika bakalaureuseõppes on 20 tasuta kohta ja 20 tasulist osakoormusega kohta. Õppetöö toimub sessioonõppena.
- Sotsiaaltöö magistriõppes on 30 tasuta kohta ja 20 tasulist osakoormusega kohta ning lastekaitse magistriõppes on 30 tasuta kohta ja 20 tasulist osakoormusega kohta. Õppetöö mõlemal erialal on korraldatud sessioonõppena, õppesessioonid on kahel nädalal kuus neljapäevast laupäevani, üldainete tunnid ja keelekursused toimuvad ka teistel aegadel. Mõlemal erialal magistriõppesse kandideerimisel rakendub 2023. aastast erialase kõrghariduse puudumisel kohustus läbida vähemalt 25 EAP mahus sotsiaaltöö bakalaureuse õppekava erialaaineid.
- Sotsiaalse ettevõtluse ingliskeelsel tasulisel magistriõppekaval pole kohtade arv kindlaks määratud. Õppetöö on veebipõhine ning päevaõppe vormis.
- Sotsiaaltöö doktoriõppesse võetakse tänavu vastu üks doktorant-nooremteadur ja üks doktorant-üliõpilane. Õppetöö on korraldatud päevaõppena.
Avaldusi saab esitada 15.–29. juunini, doktoriõppesse 22. maist 29. juunini.
Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledž avab uue magistriõppekava Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas. Õppekaval on 20 tasuta kohta, õppetöö on korraldatud sessioonõppena. Avaldusi saab esitada 15.–29. juunini.
Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis on bakalaureuseõppe kava „Infoühiskond ja sotsiaalne heaolu“ ja magistriõppe kava „Kogukondade arendamine ja sotsiaalne heaolu“.
- Infoühiskonna ja sotsiaalse heaolu bakalaureuseõppe kaval on 35 tasuta kohta. Peaerialaks on võimalik valida sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika või sotsioloogia ja infoteadused. Õpe on korraldatud päevaõppe vormis.
- Kogukondade arendamise ja sotsiaalse heaolu magistriõppe kaval on 20 tasuta kohta. Õpe on korraldatud sessioonõppena, õppesessioonid on kahel nädalal kuus neljapäevast laupäevani.
Avaldusi bakalaureuseõppesse saab esitada 12.–28. juunini, magistriõppesse kuni 28. juunini. Kogukondade arendamise ja sotsiaalne heaolu magistriõppe infotund toimub 12. juunil kl 16–18 veebis.
Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis on rakenduskõrghariduse õppekava „Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korraldus“ ja magistriõppe kava „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“.
- Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse rakendusharidusõppes on 50 tasuta kohta. Õppevormiks on sessioonõpe.
- Inimesekeskse sotsiaalse innovatsiooni magistriõppes on 20 tasulist kohta. Õppetöö on korraldatud sessioonõppena. Õppesessioonid on üks kord kuus – tegemist on osakoormusega õppega.
Avaldusi rakenduskõrghariduse õppesse saab esitada 12.–28. juunini, magistriõppesse kuni 28. juunini.
Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudis Lääne-Virumaal Mõdrikul saab õppida sotsiaaltöö rakenduskõrghariduse õppekaval. Päevaõppes on 20 ja sessioonõppes 40 tasuta kohta. Avaldusi võetakse vastu 30. juunini.