Skip to content
Sitemap

Social Work Sotsiaaltöö

tööotsija
Uurimus/analüüs

Tööampsu abil tööturule

Mõttekoda Praxis tegi 2024. aastal põhjaliku analüüsi ajutise töötamise ehk tööampsude tegemise mõjust töötuna arvel olevate inimeste tööalasele käekäigule ja majanduslikule toimetulekule. Tulemused näitavad, et tööampsud ei paranda kuigi palju majanduslikku toimetulekut, kuid need aitavad hoida aktiivsust ja tunda ennast kasulikuna.
arst, kopsuröntgen, vähk
Uurimus/analüüs

Kopsuvähi patsiendi teekonnast andmeanalüüsi põhjal

Kopsuvähk on Eestis üks suurima suremusega vähivorme, mida sageli diagnoositakse alles haiguse hilises staadiumis. Artiklis tutvustatakse andmeanalüüsi tulemusi, mis avavad uue ja tervikliku vaate kopsuvähipatsientide liikumisele tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemis ning toovad esile olulisemad kitsaskohad ja toetuse vajadused kogu vähiteekonna jooksul.
ukraina lipuvärvid
Uurimus/analüüs

Ukraina sõjapõgenike elu Eesti lühiajalistes majutustes

2022. aasta veebruaris lahvatanud täiemahuline sõda Ukrainas sundis miljoneid inimesi jätma maha oma kodud ja otsima turvalisust teistes riikides. Eesti oli üks neist riikidest, kus loodi kiiresti süsteem, et pakkuda saabujatele ajutist peavarju ja esimest tuge. Milline oli Ukraina sõjapõgenike elu lühiajalistes majutuskohtades? Kuidas aitasid psühhosotsiaalse kriisiabi teenused neil kohaneda ja uue eluga alustada?
Ukraina kaasuurijate kohtumine jaanipäeval Kasepääl
Uurimus/analüüs

Ukraina põgenikest naiste kogemused – kuidas toetada Eestis täisväärtusliku elu ülesehitamist?

Alates 2022. aastast on Eestisse saabunud tuhandeid Ukraina naispõgenikke, kelle kohanemist takistavad keelebarjäär, töö- ja pereelu ühitamise raskused ning sooline ebavõrdsus. Mõttekoja Praxis ja Ukraina naiste korraldatud uuring tõi esile peamised probleemid, nagu dokumentide viivitused, tööturule pääsemise takistused ja ebapiisav tugi. Artikkel käsitleb neid murekohti ja pakub lahendusi, kuidas saaks Eesti põgenikke paremini paremini toetada.