Skip to content
Sitemap

Social Work Sotsiaaltöö

Valter Parve
Sotsiaaltöö kui elukutse

Abi kasutajal on õigused, aga kas ka kohustused?

Abi otsima minnes on tähtis mõelda, millist suhtumist abi pakkuja võib minult oodata ja mida saaksin ise teha selleks, et olukorra lahendamisele kaasa aidata ning koostöö abistajatega sujuks. Pakun välja teenuste kasutaja meelespea, mille üle edasi arutleda.
solidaarsus, abistavad käed, inimesed
Sotsiaaltöö kui elukutse

Solidaarsusele tuginev sotsiaalne jätkusuutlikkus: lõimitud käsitlus kutselises sotsiaaltöös ja sotsiaalpoliitikas

Universaalseid inimõigusi ja kodanikuosalust väärtustavate ideede lõimitud rakendamine kutselises sotsiaaltöös ja sotsiaalpoliitikas pakub tugeva teoreetilise aluse solidaarsuse kujundamiseks ühiskonna liikmete vahel, mis on jätkusuutliku sotsiaalse korra alus.
uurimistöö
Sotsiaaltöö kui elukutse

Sotsiaaltööuurimuse eetika

Artiklis käsitlen sotsiaaltööuurimuse eetilisi küsimusi, nagu uurija teoreetilis-metodoloogiline kompetentsus, uurimisteema ja metoodika sobivus ning uuringus osalejate heaolu, konfidentsiaalsuse ja autonoomia kaitse. Jagan ka mõtteid, kuidas sotsiaaltöö uurija saab kaasa aidata sotsiaaltöö sihtrühmade haavatavuse vähendamisele ja osalejate võimustamisele, aga ka sotsiaaltöö eriala, sh sotsiaaltöö praktika arendamisele.
rollid
Sotsiaaltöö kui elukutse

Rollide tähendus sotsiaaltöös

Sotsiaaltöötaja kutsetegevuse üks loomulik osa on refleksioon, mille juurde kuulub ka oma igapäevaste rollide teadvustamine. Kuigi töö eeldabki korraga mitme rolli täitmist, on hea võtta mõnikord aeg maha ja teha enda jaoks selgeks, millisest rollist ma lähtun sotsiaaltöötajana, kui teen otsuseid, nõustan, suhtlen kolleegidega.