Kogumik lapse osalusest lastekaitse hindamises

Tagasi

Laste ja perede programmi lisaeelarve

07. APRILL 2021

Sotsiaalministeeriumi laste ja perede osakond

Sotsiaalvaldkonna Laste ja perede programmi lisaeelarve fookuses on kinnise lasteasutuse teenus (KLAT), abivajava lapse sotsiaalse rehabilitatsiooni teenus ja lastega perede heaolu toetamine. Covid-19 kriisi ajal on laste vaimne tervis oluliselt halvenenud ning suurenenud riskikäitumine, mistõttu on vajadus luua KLAT-teenusele lisakohti, toetada sealset personali ja asenduskodusid, et vältida laste sattumist teenusele.

Loe lisa...

 

Konverents sotsiaalala praktikutele, juhtidele, arendajatele ja taastujatele „Taastumise toetamise võimalused”

08. APRILL 2021

21.–22. septembril 2021. aastal toimub Tallinnas Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses selle aasta suurim sotsiaalala konverents.

Konverentsi peamine teema on personaalse ja sotsiaalse taastumise toetamine ühiskonnas. Inimesed, kes kogevad vaimse tervise raskusi või on sattunud haavatavasse olukorda, vajavad tuge, et liikuda edasi oma personaalse ja sotsiaalse taastumise teekonnal.

Loe lisa...

 

Heaolu arengukava 2023–2030 koostamise ettepanek

12. JAANUAR 2021

Sotsiaalministeerium saatis detsembri lõpus kooskõlastusringile ettepaneku heaolu arengukava koostamiseks, mis koondab sotsiaal- ja töövaldkonna eesmärgid aastateks 2023–2030.

Loe lisa...

 

Eakatekodu, kus saab tunda ennast koduselt

08. VEEBRUAR 2021

Merike Merirand
Viru Haigla AS juhatuse esimehe kt
Nõmme Pihlakodu juhataja

Eakatekodudest räägitakse head vähe, pigem pööratakse tähelepanu sellele, mis on puudu. Tegelikult püüdleb enamik Eesti eakatekodusid selle poole, et pakkuda oma hoolealustele teenust väga heal tasemel.

Loe lisa...

 

Sotsiaalministeerium esitas linnade ja valdade liidule ettepanekud eelarveläbirääkimisteks

12. JAANUAR 2021

Detsembris esitas sotsiaalministeerium Eesti Linnade ja Valdade Liidule (ELVL) juba teist korda ettepanekud eelarveläbirääkimisteks. Ettepanekutes on ära toodud kümme tegevusvaldkonda, millele ministeerium soovib, et omavalitsused rohkem tähelepanu pööraksid ja mille arendamisega tegeleksid.

Loe lisa...