Skip to content

Sööme ära!

Kampaania

Puu- ja köögiviljade söömist edendav kampaania „Sööme ära!" tuletas meelde, et päevas tuleb süüa vähemalt 5 portsjonit ehk 5 peotäit puu- ja köögivilju ning kutsus üles aktsiooniga liituma, mille käigus selgitati välja kõige rohkem puu- ja köögivilju sööv paik Eestis.

Kampaania periood: 17.09.2012 - 09.10.2012

Kampaania eesmärk:

Meelde tuletada soovitust süüa vähemalt 5 portsjonit ehk 5 peotäit puu- ja köögivilju päevas. Lisaks teadlikkuse tõstmisele pakkuda ka abi ja inspiratsiooni peotäite söömiseks.

Sõnum:

Kampaanias kutsuti üles inimesi „ära sööma" iga päev viis peotäit puu- ja köögivilju ja osalema aktsioonis, mille käigus selgitati välja kõige rohkem puu- ja köögivilju sööv kodupaik Eestis. Võistluse võitis Kaiu vald Raplamaal.

Kanalid ja materjalid:

Veebilehelt leidis põnevate puu- ja köögiviljaroogade retseptivideod kolmelt tuntud toiduvalmistajalt – inspiratsiooni pakkusid toidublogijad Ragne Värk ja Silja Luide ning restoran Mamo perenaine Margit Härma. Kampaanias lõid kaasa erinevad toitlustusasutused üle Eesti spetsiaalsete kampaaniapakkumistega. Tuge pakkusid kampaaniale ka kõik suuremad toidukaupluste ketid. Suuremate jaekettide köögiviljalettidesse olid paigaldatud ka Oilio väljapanekud, kust leidis vajalikud toorained ja õpetused salatikastmete valmistamiseks.

Pea kõigis maakondades pakuti kokanduskursusi ja viidi läbi retseptivõistlusi. 

Kampaaniat rahastati Euroopa Sotsiaalfondi programmist "Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2012."