Statistika

Tagasi

07. DETSEMBER 2016

Arsti vastuvõtud ja koduvisiidid, III kv 2016

Tervisestatistika ja terviseuuringute andmebaasis avaldati arsti ambulatoorsete vastuvõttude ja koduvisiitide 2016. aasta III kvartali andmed, sh sesoonselt korrigeeritud andmed.

Arstide töömaht ambulatoorsete vastuvõttude osas jäi aasta teise kvartali tasemele. Võrreldes eelneva kvartaliga kasvas töökoormus 12% radioloogidel ja langes märkimisväärselt torakaalkirurgidel (18%), kellel eelneval kvartalil oli suur töömahukasv.

Perearstidel jäi töökoormus üldiselt samaks, mis kvartal varem. Seevastu Lääne ja Saare maakonnas langes perearstidel ambulatoorsete vastuvõttude arv vastavalt 15% ja 18%. Hambaarstid säilitasid kolmandas kvartalis sama töökoormuse, mis oli ka teises kvartalis.

2016. aasta III kvartalis on arsti ambulatoorsete vastuvõttude arv langenud ligi 3% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Seejuures tegid perearstid 3,4% ja eriarstid 2,3% vähem vastuvõtte kui 2015. aastal samal perioodil. Hambaarstid tegid nüüd 0,2% rohkem vastuvõtte kui eelmise aasta III kvartalis.

Koduvisiitide arv on langenud ligi 10% ehk arstid tegid veidi alla 900 koduvisiidi vähem võrreldes eelmise aasta III kvartaliga.