Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Koolitus

Hoolekandeasutuste sisekoolitajate dementsuseteemaline koolitusprogramm

Millal:
26. august 2020 – 25. november 2020 
Kus:
Tartu
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Hind:
omaosalus 100 eurot
Eesmärk:

Koolitusel osalejad saavad asjakohaseid teadmisi ja oskusi, et neid edasi anda oma asutuse töötajatele. Neist saavad oma asutuse sisekoolitajad.

Kava:

Programmis on võimalik osaleda Tallinnas ajavahemikus juunist novembrini 2020 ja Tartus augustist novembrini 2020, ühes kalendrikuus kahel järjestikusel päeval. 

 

Moodulite ajad Tartus:

 

1. Andragoogika 26.-27.08
2. Dementsussünroom
3. Kliendi tausta tundmine 22.-23.09
4. Tööeetika ja lähedaste kaasamine
5. Kliendiga kontakti loomine ja lähedus 13.-14.10
6. Aktiviseerimine ja toimetuleku toetamine
7. Töömeetodid ja ohjeldamine läbi tegevuse 3.-4.11
8. Ergonoomika, abivahendid- ja abitehnoloogiad
9. Väärikas elukaare lõpp ja leinatöö 24.-25.11
10. Hooldaja eneseabi 

 

Iga mooduli järgselt, kuid mitte hiljem kui järgmise koolituskohtumise alguseks peavad sisekoolitajad oma asutuses läbi viima teoreetilise koolituse pikkusega 1,5 tundi, millele järgneb praktika ning seejärel meeskonnaarutelu. Läbi kolme-etapilise õppe toimub teadmiste kinnistamine, meeskonnatöö ja eneseanalüüs.

 
Kontaktinfo:
Terje Bachmann  
Telefon:
659 3936 
Lisainfo:

Kandideerima ootame hoolekandeasutusi, kes programmi raames koolitavad välja vähemalt 16 oma asutuse töötajat ning kelle klientuuriks on ka dementsusega kliendid. Koolituse omaosalus koolitusele valitud asutuse kohta on 100.- eurot.

 

Kandideerimiseks programmi palume

 

asutuse juhil esitada

 

asutuse juhi volitatud isikul esitada

  • motivatsioonikiri (kuni 2 lk)

 

Motivatsioonikirjad märksõnaga hoolekandeasutuste sisekoolitajate dementsuseteemaline koolitusprogramm koos asutuse nimega palume saata esimesel võimalusel meili teel Terje Bachmannile - terje.bachmann@tai.ee 

 

Kandideerima ootame hoolekandeasutusi, kes programmi raames koolitavad välja vähemalt 16 oma asutuse töötajat ning kelle klientuuriks on ka dementsusega kliendid.

 

Oodatav tulemus:

Pärast koolituse läbimist on sisekoolitajad pädevad läbi viima oma asutuse töötajatele dementsuseteemalisi koolitusi ning vastavalt oma asutuse vajadustele hiljem õpetama välja uusi töötajaid.