Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Kampaania

November TAI tervisekalendris. Alkohol

Millal:
01. november 2018 – 30. november 2018 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Tutvustus:

2018. a augustis Tervise Arengu Instituudi tellimusel Turu-Uuringute AS poolt läbi viidud küsitlus näitas, et alkoholi tarvitab 76% täisealistest eestimaalastest.

Arvestatav hulk elanikest peab alkoholi abivahendiks probleemidega toimetulekul. Veerand vastanutest nõustus, et alkohol aitab neil saada paremaks suhtlejaks, viiendik peab alkoholi heaks unerohuks ning 14% näeb alkoholis head vahendit negatiivsete emotsioonidega toimetulekuks. Kahjudest, mida sagedasem tarvitamine inimesele endale ja lähedastele kaasa toob, ollakse sageli küll teadlikud, kuid endaga neid kahjusid tihtipeale seostada ei osata või ei soovita.

Selle aasta november TAI tervisekalendris keskendub alkoholile. Novembris algas Tervise Arengu Instituudi kampaania, mis viitab alkoholi seostele vaimsete häiretega. Alkoholi tarvitamine stressi ja negatiivsete emotsioonidega hakkama saamiseks võib neid hoopis süvendada. 

„Igaüks kogeb elus negatiivseid tundeid ja stressi – halb tuju ja pinge üldiselt, ärevus, hirm, häbi, süü, jõuetus, lootusetus. Alkohol aitab suurepäraselt emotsioone tuimestada ja mõtlemist pärssida. Nii võib alkoholi mõju all olles tunduda lihtsam maailma raskuse ja enda muredega hakkama saada,“ ütleb kliiniline psühholoog Kariina Laas. „Kuid tegelikult süvendab alkohol emotsionaalseid probleeme ja lisab uusi. Alkohol võib kaasa aidata depressiooni, unetuse ja ärevushäirete tekkimisele või süvenemisele.“

November TAI tervisekalendris: "Alkohol ja vaimne tervis"

Alanud kampaania teadvustab alkoholi ja vaimsete häirete seoseid

Vaata ka alkoinfo.ee