Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Konverents

Üldarstiabi ja alkoholi liigtarvitamine. Kogemused Rootsist

Millal:
12. jaanuar 2017 09:30 – 16:00
Kus:
Swissôtel Tallinn konverentsikeskus
Sihtrühm:
Perearstid ja pereõed, pakutav informatsioon on kasulik ka sotsiaaltöötajatele ning tervishoiu- ja sotsiaalteenuste korraldajatele. 
Keel:
eesti keel
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Hind:
Tasuta
Kava:

Konverentsil “Üldarstiabi ja alkohol. Kogemusest Rootsist" antakse ülevaade alkoholi liigtarvitamise käsitluse efektiivsusest üldarstiabis.

 

Tutvustatakse alkoholi liigtarvitamise käsitluse praktikat Rootsi üldarstiabisüsteemis ja arutletakse üheskoos kui kerge või raske on tõstatada alkoholi teemat esmatasandi tervishoius. Konverentsi teises osas tutvustavad Lõuna-Eesti Haigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Pärnu Haigla, Tartu Ülikooli Kliinikum ja Viljandi Haigla esindajad alkoholitarvitamise häire ravi korraldust eriarstiabis.

 

Ajakava:

 

9.30 -10.00 Registreerimine ja kohv

 

10.00-10.10 Avasõnad - Maris Jesse, Sotsiaalministeerium

 

10.10-10.40 How can we reduce the second hand effects of alcohol? (ettekanne)- Sven Andréasson, Karolinska institutet

 

10.40-11.10 Treatment for alcohol dependence in primary care compared to specialist care (ettekanne) - Sara Wallhed Finn, Stockholm Centre for Dependence Disorders

 

11.10-12.00 Alcohol - Early detection and use of brief intervention - the Swedish experience (ettekanne) - Sven Wåhlin, Stockholm Centre for Dependence Disorders

 

12.00-12.45 Paneeldiskussioon teemal „Alkoholi teema tõstatamine üldarstiabis – toetavad ja takistavad tegurid". Paneelis: Kadri Suija (Ülikooli Perearstikeskus), Sven Andréasson (INEBRIA), Sven Wåhlin (Stockholm Centre for Dependence Disorders) ja Sara Wallhed Finn (Stockholm Centre for Dependence Disorders). Debatti modereerib Katrin Martinson (Linnamõisa Perearstikeskus)

 

12.45-13.30 Lõuna

 

13.30-13.50 Ülevaade programmi raames osutatud teenustest  (ettekanne) - Jane Alop ja Liina Üksik, Tervise Arengu Instituut

 

13.50-14.30 Alkoholitarvitamise häire raviteenuse osutajad tutvustavad oma tööd Lõuna-Eesti Haigla (ettekanne), Pärnu Haigla (ettekanne)

 

14.30-14.50 Kohvipaus

 

14.50−16.00 Alkoholitarvitamise häire raviteenuse osutajad tutvustavad oma töödPõhja-Eesti Regionaalhaigla (ettekanne), Tartu Ülikooli Kliinikum (ettekanne), Viljandi Haigla (ettekanne)

 
Kontaktinfo:
Tarmo Seliste 
E-post:
tarmo.seliste@tai.ee 
Lisainfo:

 

Perearstid ja pereõed saavad konverentsil osalemise eest 7 täienduspunkti.