Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Kampaania

Teavituskampaania „Elus juhtub“

Millal:
05. september 2016 – 02. oktoober 2016 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Kontaktinfo:
Juta Teller 
Telefon:
659 3970 
Tutvustus:

Su laps kadus arvutisse ära?Tervise Arengu Instituut alustas 5. septembrist esmakordselt vanemlike oskuste arendamise kampaaniaga. 5–12-aastaste laste vanematele suunatud teavituskampaania „Elus juhtub“ eesmärk on aidata vanematel arendada oma vanemlikke oskusi ja näidata praktilisi tegutsemisviise erinevate käitumisprobleemidega toimetulekuks.

Olulisim kampaania osa on TAI veebilehelt tarkvanem.ee leitav õppevideote sari. Teised kampaania kanalid – väli- ja raadioreklaamid ning veebibännerid, suunavad lapsevanemaid samuti Tark Vanem veebilehele, et leida sealt lahendusi laste kasvatamisel ette tulevatele probleemidele.

Õppevideod on üles ehitatud laste vaatenurgale toetudes. Kümnes erinevas, ca 3-minutilises videos arutlevad lapsed eri teemadel oma pere tegemistest, kuidas nende kodus ühed või teised teemad lahendatud on, mida nad enda ja oma vanemate suhetest arvavad ja kuidas nende arvates võiksid vanemad mingites olukordades käituda. Video lõpukaadrites ilmuvad teema kokkuvõttena nõuanded lapsevanemale. Videod on nii eesti keeles kui venekeelsete tekstide ja subtiitritega.

Videote teemad:

  • Kuidas kaasata laps reeglitega seotud otsuste tegemisse?
  • Märka ja tunnusta oma last
  • Kuidas toimida, kui su laps valetab või ei räägi oma muredest?
  • Kuidas toimida, kui sinu ja lapse soovid on vastuolus?
  • Kuidas aidata oma last, kui tal on mure?
  • Kuidas sõlmida lapsega kokkuleppeid?
  • Kuidas õpetada lapsele üldiseid käitumisreegleid?
  • Kuidas tekitada kohustuste täitmisest tavapärased harjumused?
  • Kuidas õpetada lapsele tavapäraseid käitumisharjumusi ja vastutuse võtmist?
  • Kuidas kehtestada reegleid lapse ekraaniaja kasutamisele?

Tarkvanem.ee-s ilmuvad kampaania ajal ka õppevideotega ühtiva teemakäsitlusega artiklid ja töötab e-nõuandla, kus TAI eksperdid vastavad saabunud küsimustele lastekasvatamise teemal.

Kampaania on osa Tervise Arengu Instituudi vanemluse teemalistest tegevustest. Lisaks leiab tarkvanem.ee lehelt info TAI läbiviidavast vanemakoolituse programmist Imelised Aastad (http://tarkvanem.ee/koolitused/), mille eesmärk on aidata lapsevanematel paremini toime tulla ja ennetada laste käitumisprobleeme.

Kampaania toimub kolmes laines ning kestab järgmise aasta veebruarini.

Kampaaniat rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi 2009–2014 programmist „Riskilapsed ja -noored".

Loe teavituskampaania pressiteadet.

Pressiinfo: Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete juht, tel 659 3906, mob 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee