Uudised

Tagasi

Pooleaastaselt ainult rinnapiima saavate laste osatähtsus väheneb

03. AUGUST 2020

Perearsti või õe jälgimisel olevast ligi 13 700-st kuni 1-aastasest lapsest neljandik (23%) oli kuuekuuselt täielikul rinnapiimatoidul, selgub Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna avaldatud 2019. aasta statistikast.

Loe lisa...

 

Värske surmapõhjuste statistika on nüüd kättesaadav ka kuude kaupa

03. AUGUST 2020

Kuna huvi surma põhjuste andmete osas on suur, siis alustab Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste register oma andmete avaldamist ka kuude kaupa. Selle aasta (jaanuar kuni juuni 2020) esialgsed surmapõhjused haigusrühmade (sh COVID-19 ja gripp) ning soo kaupa avaldati täna, 31. juulil. 

Esialgsed 2020. aasta surmapõhjused leiab meie tervisestatistika ja terviseuuringu andmebaasis (andmebaasitabel SD15).

Esimese kuue kuuga on registreeritud kokku 7787 surmajuhtu.

Loe lisa...

 

Personaalmeditsiini projekt läbis olulise verstaposti

23. JUULI 2020

30. juunil läbiti meie personaalmeditsiini projekti tegevuses oluline verstapost. Riiklik arhitektuuripaneel kiitis heaks ERF-TAT rahastatava projekti „Personaalmeditsiini rakendamine Eestis“ äriarhitektuurilised suunad.

Tervise Arengu Instituudi personaalmeditsiini projekti juht Helen Lepa tänab ja tunnustab häid partnereid: Tartu Ülikooli, Haigekassat, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskust ning Sotsiaalministeeriumi.

Loe lisa...

 

Personaalmeditsiini projekti tutvustus jõudis Jaapanisse

23. JUULI 2020

Kolmapäeval, 22. juulil osales TAI personaalmeditsiini projekti juht Helen Lepa e-Eesti Esitluskeskuse korraldatud veebikohtumisel Jaapani delegatsiooniga.

Koos aktsiaseltside Helmes ja Nortal esindajatega tutvustati kohtumisel Nagase Groupile Eesti e-tervise lahendusi, sh personaalmeditsiini tulevikku.

Loe lisa...

 

Tervisedenduse konverents on tänavu virtuaalne ja keskendub vaimsele tervisele

16. JUULI 2020

Iga-aastane tervisedenduse konverents keskendub tänavu vaimsele tervisele ning toimub 15. septembril veebikonverentsina.

Hea vaimse tervisega inimene kasutab tõhusalt oma võimeid suhetes kodus, õppimises ja töös, tuleb hästi toime igapäevaelu pingetega ning on võimeline aktiivselt ühiskonda panustama. Siiski kogeb elu jooksul vaimse tervise probleeme iga teine inimene ning arvatakse, et aastaks 2030 on vaimne tervis kujunenud levinuimaks rahvatervise probleemiks kogu maailmas. Konverentsil "Vaimne tervis - nähtamatust nähtavaks" räägimegi vaimse tervise olukorrast ja väljakutsetest Eestis.

Loe lisa...