Uudised

Tagasi

Uudis

03. APRILL 2017

Tervise Arengu Instituut korraldab kohtumise süstlavahetuse teemal

Tervise Arengu Instituut korraldab reedel, 7. aprillil kell 18 Ristiku põhikoolis (Ristiku 69, Tallinn) kohtumise kõikide huvitatud osapooltega, et tutvustada seniseid ja tulevasi tegevusi kahjude vähendamise keskuse avamiseks Sitsi asumis.

Viimastel nädalatel on paljude Sitsi asumi elanikeni jõudnud teave, et Tervise Arengu Instituut on avamas aadressil Sitsi 28 kahjude vähendamise keskust, mida tihti nimetatakse ka süstlavahetuspunktiks. Eeskätt sotsiaalmeedias on levimas eri versioonid sündmuste kohta, sealhulgas süüdistatakse Tervise Arengu Instituuti salaja tegutsemises ning plaanist avada keskus kohaliku kogukonnaga rääkimata.

Tervise Arengu Instituut ei ole seni ja ei tegutse ka edaspidi salaja. Oleme oma tegevustes lähtunud sellest, et enne kogukonnaga kohtumist on oluline põhjalikult töötada läbi võimalikud variandid ning pakkuda aruteluks välja konkreetsed lahendused.

Tervise Arengu Instituut keskendus kahjude vähendamise keskusele uute ruumide otsimisel sellele Põhja-Tallinna piirkonnale, kus vastavalt meie poolt sügisel läbiviidud riskianalüüsile „Kahjude vähendamise keskustega kaasnevad riskid Tallinna näitel" on probleem kõige teravam ja vajadus teenuse järgi kõige suurem. Selle piirkonna keskpunktiks on Sitsi asum.

Hetkel käivad läbirääkimised ruumide osas ning Sitsi 28 on üks tõenäoline asukoht. Võime kinnitada, et läbirääkimised ei käi kogu aadressil Sitsi 28 asuva äripinna osas, vaid ainult ligi 80 ruutmeetri suuruste eraldi sissekäiguga ruumide osas. Ka ei ole Sitsi 28 aadressile planeeritud tuua üle kõiki teenuseid, mis varasemalt asusid aadressil Erika 5a. Asendusravi teenust pakutakse juba alates detsembri lõpust aadressil Paldiski mnt 36a. Uut kodu otsime ainult kahjude vähendamise keskusele, milles nõustatakse narkootikume tarvitavaid inimesi. Planeeritava keskuse võimalike külastajate arv on kordades väiksem kui Erika tänaval.

Mured, mida kohalikud elanikud on keskuse avamise üle väljendanud sotsiaalmeedias ning meie poole pöördudes, on mõistetavad ning võtame neid tõsiselt. Oleme otsinud võimalikele muredele sisulisi lahendusi ning oleme kindlad, et need lahendused aitavad suurendada piirkonna turvalisust. Oleme nüüd valmis oma ettepanekuid ja kahjude vähendamise keskuse avamisega seonduvat selgitama ning kogukonnaga arutama.

Kutsume kõiki huvitatuid konstruktiivsele ja rahumeelsele arutelule reedel, 7. aprillil kell 18 Ristiku põhikoolis (Ristiku 69, Tallinn).

Kohtumisel osalevad Tervise Arengu Instituudi ning Kesklinna politseijaoskonna esindajad. Samuti oleme palunud kohtumisele sõltlastega töötavate organisatsioonide esindajad.

Enne kohtumist kogukonnaga keskust ei avata.

Uudis avaldatud: 30. märts 2017