Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Eesti statistikasüsteemi 95. aastapäeva konverents "Riiklik statistika muutuvas maailmas"

Sel aastal tähistab Eesti statistikasüsteem 95. aastapäeva. Selle tähistamiseks korraldavad Eesti Statistikaamet ja Eesti Pank ning tervisestatistika tegija Tervise Arengu Instituut rahvusvahelise konverentsi. Eesti statistika pidupäevale on oodatud kõik endised ja praegused statistikategijad ja -kasutajad ning andmeandjad.

Juubelikonverents annab ülevaate, kuidas statistika tegemine on viimase sajandi jooksul muutunud ja milline on Eesti statistikasüsteemi tulevik. Räägime statistika rollist infoühiskonnas, kuidas see on muutunud, kelle jaoks statistikat tehakse, kuidas andmeid kasutatakse ning millised on tarbija vajadused ja ootused.

Tervise Arengu Instituudi tervisestatistika osakond kutsus konverentsile esinema Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) majandusteadlase Gaétan Lafortune’i, kes muuhulgas vaatleb Eesti terviseandmeid võrreldes teiste ELi ja OECD riikidega. Tema koordineerimisel valmivad OECD kogumikud „Tervis lähivaates“ (Health at a Glance).

Konverents peetakse esmaspäeval, 25. aprillil 2016 Tallinnas Estonia teatrisaalis (Estonia pst 4). Esinejate ja ettekannete teemadega saab tutvuda Statistikaameti veebilehel.

Osalemiseks on vajalik registreerumine kuni 18. märtsini.

Olete oodatud!