Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Köögivilja lavkabuss alustab ringreisi

Tervise Arengu Instituudi teavituse „Köögiviljad kaalu ei kasvata" raames asub mööda Eestit ringi vurama köögivilja lavkabuss, mis pakub erinevates peatuspaikades soovijatele tasuta köögiviljarooga.

Köögiviljalavka alustab ringsõitu 14. aprillil, mil esmaseks toidujagamispaigaks on Tallinna Tehnikaülikooli peahoone esine parkla. Kuni 5. maini sõidab lavkabuss ringi aga üle terve Eesti, väisates lisaks Tallinnale nii Pärnut, Haapsalu kui Tartut. Muuhulgas külastab lavkabuss ka mitmeid kevadüritusi nagu Haapsalu Õudusfilmide Festival, Tartu Tudengite Kevadpäevad ning Tour D'öö.

Pakutavate toitude juures on nõu ja jõuga abiks olnud köögivilju au sees hoidev toiduguru Margit Härma, kes esimesel lavkapäeval ka ise toitu jagamas on. „Ma ise armastan väga köögivilju ja leian, et need võiksid olla rahva seas populaarsemad. Usun, et võimalus toite eelnevalt maitsta annab ideid ja julgustab inimesi ka iseseisvalt köögiviljatoite valmistama," ütleb Härma ja lisab, et võtmeks maitsva ja tervisliku köögiviljatoidu valmimisel on lihtsus ning praktilisus nii toidu maitsestamisel kui käsitlemisel.

Igas peatuspaigas on valikus üks köögiviljarikas roog, mida jagatakse tasuta laiali 300 portsjonit. Soovijad saavad kaasa ka retsepti, et koduski rooga juba iseseisvalt valmistada.

Teavitus „Köögiviljad kaalu ei kasvata" eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust köögiviljade söömise vajalikkusest ning näidata, et rohkelt köögivilju sisaldav toit aitab tervislikul viisil kehakaalu kontrolli all hoida või seda alandada. Rohkem infot toimuva kohta leiab www.toitumine.ee.

Kampaaniat rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Köögiviljalavka ajakava:

  • Teisipäev, 14. aprill, kella 11-16 Tallinna Tehnikaülikooli peamaja parkla
  • Neljapäev, 16. aprill, kella 11–16 Tallinna Ülikooli sisehoov, Balti Filmi ja Meediakooli maja
  • Reede, 17. aprill, kella 11–16 Eesti Kunstiakadeemia Solarise/Estonia parkla
  • Teisipäev, 21. aprill, kella 11–16 Tallinn, Tornimäe kaksiktornide esine
  • Kolmapäev, 22. aprill, kella 11–16 Tartu Uueturu tänav
  • Reede, 24. aprill, kella 16–00 Haapsalu Õudusfilmide Festival
  • Teisipäev, 28. aprill, kella 12–18 Pärnu kolledž ja Pärnumaa Kutsehariduskeskus
  • Neljapäev, 30 .aprill, kella 14–20 Tartu Tudengite kevadpäevad
  • Reede, 1. mai, kella 21–01 Tallinn, Tour d'öö
  • Teisipäev, 5. mai, kella 11–16 Tallinn, Ülemiste City

Vaata ka Köögiviljalavka infot Facebookist ürituse „Köögiviljalavka kevadtuur" alt.