Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Käärikul saavad kokku Eesti HIV-i ja narkomaania ennetamise spetsialistid ja nende koostööpartnerid

Täna, 25. augustil kogunevad Tervise Arengu Instituudi ja Siseministeeriumi kutsel Käärikule ligi 200 Eestis HIV-i ja narkomaania valdkonnas tegutsevat eksperti ja spetsialisti ning nende koostööpartnerit, et kahe päeva jooksul jagada kogemusi, omandada uusi teadmisi ning parandada omavahelist koostööd.

„Kuuendat korda peetav suvekool algab ülevaatega arengutest Eesti uimastipoliitikas ning uutest algatustest," tutvustas instituudi nakkushaiguste ja narkomaania ennetamise osakonna juhataja Aljona Kurbatova. „Suvekooli oluliseks teemaks on üheskoos arutada, kuidas muuta kahjude vähendamise ning ravi- ja rehabilitatsiooniteenused paremaks ja kättesaadavamaks ning kuidas mõjutada ühiskonna senini negatiivset suhtumist abivajajatesse," lisas Kurbatova.

Suvekoolis tulevad tutvustamisele uued töömeetodid, samuti räägitakse kvaliteedijuhtimisest ning koolitatakse kahjude vähendamise valdkonna uusi töötajaid.

Suvekoolis osalevad HIV-i ja narkomaania ennetamise, kahjude vähendamise, ravi ja rehabilitatsiooniga ning samuti vere ja seksuaalsel teel levivate infektsioonhaiguste ennetamise ja raviga tegelevate asutuste ja organisatsioonide töötajad, samuti kohalike omavalitsuste töötajad, noorsootöötajad, vanglate töötajad ning kriminaalhooldusametnikud.

Täpse päevakava ja esinejad leiab SIIT.

Lisainfo: Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik, 659 3906, 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee