Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Tervise Arengu Instituut ootab noorte terviseprojektide taotlusi

Tervise Arengu Instituut kuulutab välja konkursi „Tervist edendava idee projekt" ehk TEIP, mille eesmärk on toetada noorte endi poolt välja mõeldud terviseteemalisi projekte. Konkursile on oodatud 12-19-aastaste huvitavad ja uudsed ideed kuidas muuta oma vanemate, koolikaaslaste ja õpetajate käitumist tervislikumaks või kuidas muuta kool või koduümbrus meeldivamaks paigaks.

Idee peab olema teostatav ehk et noor peab olema võimeline selle hiljem kas ise või koos oma kaaslastega ellu viima. Projekt võib puudutada ükskõik missugust tervisega seotud valdkonda või tervisliku keskkonna loomist: kas sport ja liikumine, toitumine, alkoholist ja suitsetamisest loobumine või koolistressi vähendamine.

Tervise Arengu Instituut valib välja kuus parimat projekti, millest igaüks saab elluviimiseks 640 eurot. Lisaks saavad kõik võitjad ka auhinnad. Projekte hinnatakse kahes vanuserühmas: 12-15-aastased ja 16-19-aastased.

2011. aastal laekus konkursile 59 projekti. Enim projekte laekus tervisliku toitumise propageerimiseks, kuid selle kõrval olid noortele olulised ka turvalisuse suurendamine, taaskasutuspõhimõtte järgimine ning tervise ja looduse ühendamine. Noorema vanuserühma parimaks projektiks oli mullu Tallinna Rahumäe Põhikooli 9.a klassi projekti „Hea tervis – minu igapäevane saatja" ning vanemas vanuserühmas Tallinna Saksa Gümnaasiumi 10.a klassi projekt „ Nael kummi ehk rattaga kooli.

Projektitaotluse ning varasemate aastate võidutööd leiab Terviseinfo.ee lehel. Projektide esitamise tähtaeg on 15. oktoober.

Lisainfo:

  • Reelika Viitamees, Tervise Arengu Instituudi projektijuht, reelika.viitamees@tai.ee, 659 3972
  • Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik, maris.jakobson@tai.ee, 659 3906