Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Koolikokad istuvad sel nädalal koolipinki

Augusti kolmas nädal toob üle Eesti kokku koolikokad ja –toitlustajad, et koolitoiduteemalistel koolitustel oma oskusi täiendada.

Tervise Arengu Instituudi korraldatud koolituspäevade eesmärk on koolitoidu hea maine kujundamine, toitlustajate motivatsiooni tõstmine ning uute ideede pakkumine igapäevatööks koolimenüüde koostamisel.

Teemad, mis päeva jooksul nii teooria kui praktikas läbi võetakse, on

  • tervislik ja maitsev koolitoit - toitude maitsestamine, soovitused toiduvalmistamiseks
  • toiduportsjonite koostamine ja serveerimine koolis
  • puu- ja köögiviljade kasutamine koolitoidus
  • kalatoidud koolimenüüs
  • valik menüü rikastamise võimalusi – praktiline õpe köögis koos toiduvalmistamise ja degusteerimisega.

Koolituse viivad läbi Tartu Kutsehariduskeskuse toitlustuse valdkonna kutseõpetajad Elika Raal-Kikas, Tiiu Kruusmaa ja Iolanda Pärtmaa ning AS Santa Maria maitseainekoolitaja ja menüüinsener Ilmar Räni.

Esimene koolitus toimus 13. augustil Pärnumaa ja Saaremaa koolidele, sellele järgneb 14. augustil Läänemaa ja Hiiumaa koolide koolituspäev Haapsalu Kutsehariduskeskuses ning 15. augustil kaks koolitust Tallinna ja Harjumaa koolidele Tallinna Teeninduskoolis. Neljapäeval ja reedel peetakse Lääne- ja Ida-Virumaa koolitus - Rakvere Ametikoolis eesti keeles ning Jõhvi Gümnaasiumis vene keeles.

Iga osaleja saab retseptide kogumiku, infomaterjalid ettekannetest ja osalemist kinnitava tõendi. Toimub ka osalejatevaheline kogemuste- ja arvamustevahetus.

Koolitused on osalejatele tasuta. Koolituse korralduse eest seisab hea Profexpo OÜ.

Lisainfo:

Reelika Viitamees, projektijuht, 659 3972.