Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Suurel liikumispäeval osales 7499 inimest ja läbiti 41 714 kilomeetrit

Pühapäeval, 22. aprillil südamenädala lõpetanud suurel liikumispäeval „Sinu sammud loevad" lõi kaasa üle Eesti kokku 7499 registreeritud osalejat, kes läbisid kas kõndides, joostes või rattaga sõites 41 714 kilomeetrit. Osalejatest 4703 olid naised ja 2796 mehed. Keskmine läbitud distants inimese kohta oli seitse kilomeetrit.

Pühapäevastele erinevatele liikumisüritustele, mida Tervise Arengu Instituudile teadaolevalt oli 13 maakonnas kokku 74, lisanduvad veel 7055 inimest, kes osalesid teistel südamenädala jooksul peetud avalikel üritustel. Südamenädalal lõi kaasa ka arvukalt lasteaedu, koole ja töökohti, samuti spordiklubisid, kuid neis peetud ettevõtmised selles statistikas ei kajastu.

Suur liikumispäev toimus südamenädala raames teist aastat. 2011. aastal jäi osalejate arv samasse suurusjärku, kuid tänavu tõusis osalenud meeste arv ning keskmine läbitud distants suurenes kilomeetri võrra.

Suurematest linnadest olid pühapäeval liikumispäeva tähistamas Tallinn, Narva, Kohtla-Järve, Võru, Kuressaare, Haapsalu, Otepää, Rapla, Kunda, Jõgeva, Paide ja Kärdla. Maakondadest oli enim üritusi Valgamaal, Jõgevamaal, Saaremaal, Ida-Virumaal ja Raplamaal.

Südametervisele teevad head ühtlase koormusega tegevused nagu kõndimine, matkamine, kepikõnd, jooks, jalgrattasõit, tantsimine, sõudmine, ujumine, vesiaeroobika, suusatamine, uisutamine ja rulluisutamine. Euroopa Kardioloogide Selts soovitab südame kaitsmiseks kolm kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas. Südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte intensiivsus.

Südamenädalat peetakse iga aasta aprilli kolmandal nädalal.

Lisainfo:

Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik, 659 3906, 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee