Uudised

Tagasi

Uudis

08. OKTOOBER 2018

Tervise Arengu Instituut andis välja käsiraamatu koolitajatele

Tervise Arengu Instituudi koolituskeskuse tellimusel on valminud täiskasvanute koolitajatele mõeldud käsiraamat „Spetsialistist koolitajaks. Alustavale ja arenevale koolitajale".

Käsiraamatu väljatöötamiseks andis tõuke tõsiasi, et lisaks professionaalsetele koolitajatele tegutsevad Tervise Arengu Instituudi juures täiendkoolitajatena ka erinevad oma valdkonna eksperdid, näiteks arstid ja sotsiaaltöötajad. Kuna suurem osa neist ei ole erialase ettevalmistuse poolest koolitajad, soovibki Tervise Arengu Instituudi koolituskeskus pakkuda käsiraamatuga neile metoodilist tuge.

„Tundes põhjalikult oma valdkonda, on meie koolitajad väärtuslikud eksperdid, kelle teadmistest on teistel spetsialistidel palju õppida," ütles koolituskeskuse juhataja Triinu Tikas. „Soovime õppimisprotsessi veelgi tõhusamaks muuta, julgustades oma koolitajaid kasutama üha enam aktiivõppe meetodeid ja järgima teisi kaasaegseid täiskasvanuhariduse põhimõtteid, mida raamat ka pakub".

Käsiraamatus, mille autor on andragoog Edvard Ljulko, leiavad muu hulgas käsitlemist järgmised küsimused:

  • Kuidas teha loeng köitvaks?
  • Millised on lihtsad ja mõjusad aktiivõppe meetodid?
  • Kuidas tulla toime esinemispingega?
  • Kuidas täiskasvanud inimene õpib ja millistel juhtudel ei õpi?

Raamat on kõigile huvilistele kättesaadav Tervise Arengu Instituudi kodulehel.

Tervise Arengu Instituudi koolituskeskus pakub erinevaid täiendkoolitusi tervise- ja sotsiaalvaldkonna spetsialistidele. Aastas pakutavate koolituste hulk on ligi 170.