Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Tubakavabal päeval jagatakse tubakast loobunutele auhindu

Üritusel kuulutatakse välja tubakast loobumise võistluse „Loobu ja võida“ võitjad ning antakse üle ka auhinnad. Rahvusvaheline tubakast loobumise võistlus „Loobu ja võida 2006“ kestis käesoleva aasta 2.-29. maini ning toimus Eestis juba seitsmendat korda. Võistlus on algatatud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) ja Soome Rahvatervise Instituudi poolt.

Võistluse eesmärk on aidata kaasa suitsetamislevimuse vähendamisele kogu maailmas ning sellel aastal antakse tubakast loobumiseks võimalus eeldatavasti juba sajas erinevas riigis ja kokku rohkem kui miljonile inimesele.

„Loobu ja võida“ võistluses osalejaid ootab 10 000 USA dollari suurune rahvusvaheline peaauhind ning lisaks veel kuus 2500 USA dollari suurust regionaalauhinda. Auhindade loosimise eelduseks on alates loobumispäevast ehk 2. maist neljanädalase perioodi vältel täielikult tubakatoodetest ja suitsetamisest hoidumine. Eestis loositakse välja peaauhinnana nädalavahetus turismitalus kahele ning lohutusauhindadena 10 paari kõndimiskeppe. Potentsiaalsete võitjatega ning nende tunnistajatega läbi viidud vestlus ning teostatakse osalejatega biokeemiline test, et tõestada mittesuitsetajaks olemist.

Kolmapäeval, 31. mail tähistatakse kogu maailmas tubakavaba päeva. Tänavuse aasta tubakavaba päeva deviisiks on „Tubakas: tappev igas vormis ja maskeeringus“.