Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Algab konkurss unistuste söögivahetunni leidmiseks


Tervise Arengu Instituut (TAI) korraldab kolmandat aastat õpilaste loovtööde konkursi "Söögivahetund", mille teema on tänavu „Minu unistuste söögivahetund“.

Konkursi eesmärk on pöörata suuremat tähelepanu koolitoidu tervislikkusele ja innustada koolitoitlustajaid muutma koolisööklate toitu mitmekesisemaks ning tervislikumaks, arvestades laste endi mõtteid ja soovitusi.
Konkursil saavad õpilased lasta oma fantaasial lennata ja näidata läbi joonistuse või video, milline on nende unistuste söögivahetund - peitub see siis toidus, keskkonnas, nõudes, kokatädides või hoopis milleski muus. Konkursil võivad osaleda kõik 1.-12. klasside õpilased. Tööde esitamise tähtaeg on 18. mai. Võitjate nimed avalikustatakse hiljemalt 7. septembril. Parimate töödega konkursil osalenud õpilased saavad auhinnaks LCD teleri, MP3 mängija või raamatupoe kinkekaardi.

Eelmisel aastal, mil konkursi teema oli “Mis on minu jaoks koolilõuna juures oluline?”, laekus kõikidest vanuserühmadest kokku 333 tööd. Konkursil osales 54 kooli üle Eesti. Oma töödes keskendusid koolinoored peamiselt oma lemmiktoidule ja selle tervislikkusele.

Paralleelselt “Söögivahetunni” konkursiga toimub ka koolitoitlustajatele ja kokkadele mõeldud võistlus „Parim koolisöökla 2009“, mille eesmärk on propageerida tervislikku koolitoitu.

Konkursi täpsemad tingimused leiab aadressilt www.terviseinfo.ee.

Lisainfo: Reelika Viitamees, TAI projektijuht, tel 659 3972, reelika.viitamees@tai.ee