Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

EELTEADE: Juunis toimub tervisedenduse konverents 2010

4. juunil toimub Tallinnas Cinamoni kinokeskuses (Estonia pst 9, Solarise Keskus) tervisedenduse konverents 2010 „Tervisesõnumid infokülluse ajastul“.


Tänapäeva infokülluses jõuavad meieni iga päev erinevaid kanaleid kaudu üha uued ja uued sõnumid sellest, mida oma tervise heaks teha. Telereklaam näitab uut piimajooki, mis võidab kolm probleemi korraga, nädalakiri teatab uutest kaaluhoidmise võimalustest, mille on just avastanud teadlased Ameerikast või mujalt. Tänaval vaatavad vastu suured plakatid, mis tuletavad meelde arstivisiidi vajalikkust ja teised, mis kutsuvad sööma puu-ja juurvilju. Internetist infot otsima minnes leiame soovitusi vaktsineerimiseks kui ka hoiatusi selle vastu. Need on vaid mõned näited tervisesõnumite külluse ja kohati ka vastandlikkuse kohta.

Neist väidetest lähtuvalt võtab konverents vaatluse alla ühest küljest uued võimalused terviseteabe edastamiseks ning teisest küljest uurib, kuidas valib oma tervisesõnumeid ja käsitlusviise meedia ning milline võib olla nende mõju. Samuti arutletakse konverentsil terviseteemade käsitlemise eetilisi küsimusi ning tervise temaatika kättesaadavust ja kasutamist erinevates sihtrühmades.

Konverentsi üheks peaesinejaks on dr Gaya Gamhewage Maailma Terviseorganisatsioonist, kes räägib tervisesõnumite kajastamise väljakutsetest globaalsel tasandil. Ettekannetega esinevad meediaspetsialistid ja -õppejõud, väljaannete peatoimetajad ja tervisedenduse spetsialistid.

Konverentsil ootame osalema tervise edendamisega seotud inimesi, suhtekorraldajaid, reklaamiagentuure, meediaväljaannete esindajaid ja toimetajaid, poliitikuid, tervishoiutöötajaid, õppejõude.

Konverentsi korraldab Tervise Arengu Instituut koostöös Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeeriumi, Maailma Terviseorganisatsioon Eesti esinduse ja Eesti Tervisedenduse Ühinguga.

Konverents on kõigile tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. Täpsem info konverentsi ja registreerimise kohta avaldatakse aprilli keskel veebilehtedel www.tai.ee ja www.haigekassa.ee. Küsimuste korral pöörduda Tervise Arengu Instituudi koolitusspetsialisti Merike Orgi poole (merike.org@tai.ee, tel 659 3927).

Kohtumiseni konverentsil!