Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Täna algab Tallinnas Euroopa HIV-i konverents

Tänasest reedeni toimub Tallinnas Euroopa HIV-i konverents, mis toob kokku ligi 500 rahvatervise spetsialisti 53 riigist. Konverents keskendub HIV-i ennetustöö ja terviseteenustega seotud väljakutsetele ning saavutustele Ida-Euroopa riikides.


Konverentsi rõhuasetus on inimestel, kes süstivad narkootikume ning kes on peamiseks riskigrupiks HIV-i levikul Ida-Euroopas. Konverentsi ühe väljundina peaksid valmima soovitused Euroopa komisjonile, Euroopa riikide valitsustele ja rahvusvahelistele organisatsioonidele ning initsiatiividele, kuidas tõhustada riikidevahelist koostööd.

Konverentsi „HIV in European Region - unity and diversity“ korraldab Tervise Arengu Instituut koostöös Euroopa Liidu Tervise ja Tarbijaküsimuste Rakendusametiga (EAHC), ÜRO Narkomaania ja Kuritegevuse Büroo (UNODC), Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC), Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO), ÜRO HIV- ja aidsivastase programmi (UNAIDS), Põhjamõõtme rahvatervise ja sotsiaalse heaolu partnerlus (NDPHS) ning teiste rahvusvaheliste organisatsioonidega. Konverentsi põhirahastaja on Euroopa Liidu Tervise ja Tarbijaküsimuste Rakendusamet.

Konverentsi korraldamist toetavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Ameerika Ühendriikide Suursaatkond Eestis ja koalitsioon „Ettevõtted HIV vastu“, eelkõige TBWA/Guvatrak, Coca-Cola Baltikum, Rimi Eesti Food, DHL Estonia, Radisson BLU Hotell Tallinn,TNS Emor.

Konverents toimub Nokia Kontserdisaalis.

Lisainfo:

Helen Noormets, kommunikatsiooniosakonna juhataja, 659 3987, helen.noormets@tai.ee.