Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Pressiteade: pühapäeval toimuvad üle Eesti AIDSi ohvrite mälestuspäevale pühendatud üritused

Tervise Arengu Instituudi ja Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku (EHPV) korraldusel toimub pühapäeval, 18. mail kell 12.00-16.00 Tallinnas Tammsaare pargis rahvusvahelisele AIDSi ohvrite mälestuspäevale pühendatud üritus. Lisaks Tallinnale toimuvad üritused ka Tartus, Narvas ja Jõhvis.

Üritustega avaldatakse toetust inimestele, kes elavad HIVga ning AIDSi surnud inimeste peredele ja lähedastele. Kohapeal jagatakse kõigile huvilistele infomaterjale ning punaseid linte, mis sümboliseerivad pühendumust AIDSi vastasele võitlemisele.

Kell 12.00 süüdatakse Tallinnas, Tartus, Narvas ja Jõhvis punastest küünaldest sallivuse lindid. Kell 14.00 lastakse kõikides nendes linnades õhku valged õhupallid, mis sümboliseerivad AIDSi surnud inimeste mälestust. Tallinnas Tammsaare pargis võtavad kell 13.50 sõna EHVP esindajad ning sotsiaalminister Maret Maripuu.

Tallinnas Tammsaare pargis joonistavad graffitykunstnikud ürituse toimumise ajal punasele kangale HIV-teemalise slogani. Hiljem on võimalik ka kõigil kohalviibijail lisada omalt poolt sloganeid, lauseid, ütlusi, luuletusi ja mõtteid. Lisaks esinevad Tammsaare pargis toimuval üritusel Erkki Otsman, Koolitantsu kollektiiv, ansamblid Kvazarka ja Külalised koos Skazoga. Päeva juhivad Tommy Boy ja Skazo.

Iga aasta maikuu kolmandal pühapäeval meenutatakse üle kogu maailma kõiki neid, kes on läbi aastate surnud AIDSi ja avaldatakse toetust HIV ja AIDSiga elavatele inimestele.

Rahvusvahelist AIDSi ohvrite mälestuspäeva tähistati esmakordselt 1983. aastal San-Franciscos. Sellest ajast korraldavad miljonid inimesed erinevates maailma riikides erinevaid üritusi selleks, et mälestada surnuid ning rääkida sellest, et HIV epideemia võib puudutada igaüht meist. Eestis on AIDSi-ohvrite mälestuspäeva tähistatud alates 1993. aastast.

Üritused toimuvad Tallinnas, Tammsaare pargis, Narvas, kultuurikeskuse Rugodiv esisel väljakul, Jõhvis, Linnavalitsuse esisel väljakul ja Tartus Pirogovi mälestusmärgi juures.


Lisainformatsioon:

Ann Virkus
Projektijuht
Tervise Arengu Instituut
ann.virkus@tai.ee
tel 56 6922 05

Helen Noormets
kommunikatsiooniosakonna juhataja
Tervise Arengu Instituut
tel 659 3987
gsm 562 40735
e-post helen.noormets@tai.ee 
skype helen_noormets