Uudised

Tagasi

Uudis

20. MÄRTS 2016

Algab koolinoorte tervist edendavate ideede konkurss

Tervise Arengu Instituut (TAI) kuulutab juba kuuendat aastat välja noortele suunatud konkursi „Tervist edendava idee projekt“ ehk TEIP, et innustada koolinoori tervislikumatele eluviisidele mõtlema ning need ideed TAI abiga ka ellu viima.

Konkursile oodatakse noorte endi kirjutatud ideeprojekte, mis aitaks muuta nende eakaaslaste või nooremate klasside õpilaste käitumist tervislikumaks. Idee võib puudutada ükskõik missugust tervisega seotud valdkonda, olgu see siis sport ja liikumine, toitumine või lihtsalt hea tuju loomine.

Konkurss toimub kahes vanuserühmas: 12-15-aastased ja 16-18-aastased. TAI toetab mõlema vanuserühma kolme parima ideeprojekti elluviimist oma kodukohas või koolis 10 000 krooniga. Lisaks on peaauhinnaks ekstreemseiklus metsas, jõel või kaljul ning väärtuslikud lohutusauhinnad. Innovatsiooniaasta 2009 korraldajad on välja pannud eriauhinna kõige uuenduslikumale ehk innovaatilisemale projektile.

TEIP projekti eesmärk on ärgitada noori mõtlema tervist edendavate tegevuste peale ja tekitada positiivset avalikku tähelepanu, kuidas hoida tervist ning tekitada mõtteid, mis suunaksid noori tervislikuma elusviisini.

Eelmisel aastal laekus TAI-le 57 projektiideed erinevatest koolidest üle Eesti. Laekunud ideede põhjal peetakse kõige tähtsamaks hea tervise alustalaks toitumist. Teisele kohale jäävad liikumisega seotud projektid ning eelkõige näevad noored probleemi selles, et liialt paljud nende eakaalsastest istuvad pidevalt arvuti ja televiisori taga.

Projektide esitamise tähtaeg on 23. oktoober, võitjate nimed avalikustatakse hiljemalt 23. novembril.

Lisainfo: Reelika Viitamees, TAI projektijuht, reelika.viitamees@tai.ee, 659 3973
Maris Jakobson, TAI avalike suhete nõunik, maris.jakobson@tai.ee, 659 3906