Uudised

Tagasi

Värske raport annab põhjalikuma ülevaate kooliõpilaste tervisekäitumisest

05. VEEBRUAR 2020

Tervise Arengu Instituudil valmis Eesti 11-, 13- ja 15-aastaste kooliõpilaste tervisekäitumise 2017/2018. õppeaasta uuringu raport, mis annab valdkonna spetsialistile põhjalikuma ülevaate eelmisel aastal tutvustatud tulemustest.

Loe lisa...

 

Eetiline ennetustöö tugineb teadusele ja väldib kahju tekitamist

04. VEEBRUAR 2020

Sel nädalal kogunevad Tallinnasse eri riikide ennetusvaldkonna eksperdid, et läbi koolitajate koolituse ühtlustada ennetusvaldkonna põhimõtteid ja kvaliteeti Euroopas. Euroopa eri riikides kasutatakse ennetuses erinevaid meetodeid, mis kõik ei täida oodatud eesmärki, vaid nende mõju võib olla soovitule vastupidine. Ennetustegevuste elluviimisel on oluline lähtuda teadusest ning arvestada eetiliste aspektidega, et vältida kahju tekitamist.

Loe lisa...

 

Tallinna Linnavolikogu otsustas anda TAI-le tasuta kasutusse maa kahjude vähendamise keskuse avamiseks

24. JAANUAR 2020

Tallinna Linnavolikogu kinnitas eilsel istungil Tervise Arengu Instituudile (TAI) maa tasuta kasutusse andmise, et avada Lasnamäele Plasti tänavale kahjude vähendamise keskus. TAI lepingupartneriks olev ehitusettevõte asub nüüd linnalt keskuse tarbeks ehitatud moodulhoonele taotlema ka kasutusluba, misjärel saab alustada juba teenuse osutamist.

Loe lisa...

 

TAI: soolevähi testi müügikõned ei toimu meiega koostöös

04. VEEBRUAR 2020

Meile on jõudnud teave, et inimestele tehakse telefonikõnesid, mille eesmärk on pakkuda koduseid teste soolevähi kontrollimiseks. Müügikõnes öeldakse, et helistaja on Tervise Arengu Instituudi (TAI) koostööpartner. TAI ei ole teinud ega tee kellegagi koostööd toetamaks testide müüki.

Loe lisa...

 

Uutesse tubaka- ja nikotiinitoodetesse peab suhtuma suure ettevaatusega

04. VEEBRUAR 2020

E-tubaka turundajad näevad käesoleval ajal kõvasti vaeva, et luua illusiooni vähem ohtlikust suitsetamisest. Kuna pikaajalised inimuuringud nendele toodetele veel puuduvad, kasutavad tootjad võimalust, et veenda inimesi toodete ohutuses. E-sigaretid ei ole ohutud, kirjutab Anneli Sammel, Tervise Arengu Instituudi alkoholi ja tubaka valdkonna juht. 

Loe lisa...