Uudised

Tagasi

TAI: tegevus Sitsi tänava kahjude vähendamise keskuses jätkub

06. DETSEMBER 2019

Tervise Arengu Instituut (TAI) selgitab eile avalikustatud kohtumääruse kohta, mis puudutab Sitsi tänaval asuvat kahjude vähendamise keskust. Juhime tähelepanu, et avaldatud kohtumääruse kohaselt kohus ei ole keelanud Sitsi tänaval asuva kahjude vähendamise keskuse tegevust.

Loe lisa...

 

Kopsuvähi elulemus Eestis paraneb ja järjest enam patsiente saab kirurgilist ravi

04. DETSEMBER 2019

Kopsuvähi elulemus Eestis suurenes kahe viimase aastakümne jooksul märgatavalt, selgus Tervise Arengu Instituudi, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi hiljuti avaldatud uuringust. Varases staadiumis diagnoositud kopsuvähi elulemuse paranemist võib peamiselt seostada kirurgiliselt ravitud patsientide osakaalu tõusuga.

Loe lisa...

 

Arutelurikas alkoholikonverents keskendub vabadusele ja vastutusele

20. NOVEMBER 2019

Täna toimub Tervise Arengu Instituudi (TAI) korraldatud alkoholikonverents „Vabadus on vastutus“, kus antakse ülevaade alkoholi tarbimise trendidest nii täiskasvanute kui noorte seas. Esmakordselt esitletakse kauplustes läbi viidud alkoholi nähtavuse uuringu tulemusi – kas ja mil määral on alkoholipaigutus kauplustes muutunud, et tarbija ei peaks sellega tingimata kokku puutuma.

Loe lisa...

 

TAI tutvustab abivõimalusi narkootikumide tarvitamisest loobumiseks

25. NOVEMBER 2019

Tervise Arengu Instituudi (TAI) täna alanud kampaania keskendub narkootikumide tarvitamisest loobumise abivõimalustele. TAI kutsub inimesi üles teadvustama ja hindama narkootiliste ainete mõju oma elule ning pakub teavet abivõimaluste kohta neile, kes on leidnud endas motivatsiooni tarvitamisest või sõltuvusest loobumiseks. Lisaks on TAI koondanud info narkootikumide tarvitamisega seotud riskide ning nende vähendamise kohta, et aidata inimestel teha teadlikke otsuseid.

Loe lisa...

 

TAI julgustab lapsevanemaid rohkem ka enda vajadusi väärtustama

19. NOVEMBER 2019

Täna alanud Tervise Arengu Instituudi (TAI) sotsiaalkampaanias „Hoolitse ka enda vajaduste eest, et olla rõõmsam lapsevanem” juhitakse vanemate tähelepanu ka iseendale ning julgustatakse tegelema asjadega, mis muudavad neid rahulolevamaks.

Loe lisa...