Uudised

Tagasi

Alkoholi kuritarvitamise ja sõltuvuse vähendamiseks tuleb tegeleda probleemi juurtega

15. JAANUAR 2020

Alkoholi liigtarvitamise tõttu kannatavad ka need inimesed, kes ise alkoholiga ei liialda. Joobes juhtimine on kindlasti üks enim silma torkav probleem. Lisaks politsei statistikale kinnitab seda ka viimane Eesti Konjunktuuriinstituudi alkoholi aastaraamat, kus elanike hinnangul on suurimateks alkoholi liigtarbimisega seotud probleemideks joobes sõidukijuhid ja perevägivald.

Loe lisa...

 

Tervise Arengu Instituut kutsub suitsetajaid tegema uuel aastal Sigarexitit

30. DETSEMBER 2019

Tervise Arengu Instituut (TAI) kutsub suitsetajaid alustama uuest aastast tubakavaba elu ja tegema koos teiste suitsetajatega Sigarexiti. Loobumiskampaania avapauk on 1. jaanuaril. Väljakutse tubakast loobumiseks on vastu võtnud ka lauljatar Maian Lomp ja saatejuht Robert Rool.

Loe lisa...

 

TAI kampaania „Võta kumm kaasa“ tuletab meelde turvalist seksuaalkäitumist

19. DETSEMBER 2019

Algava turvaseksiteemalise kampaaniaga tuletab Tervise Arengu Instituut (TAI) meelde kondoomi kasutamise tähtsust. Kondoomi kasutamine peaks olema norm uue suhte korral ning kondoomi kasutamisest ei tohiks loobuda enne, kui partnerid on infektsioonide suhtes testitud.

Loe lisa...

 

Hooldusperede olulist rolli tutvustav kampaania toob vaatajateni noorte kogemuslood

22. DETSEMBER 2019

Tervise Arengu Instituudi (TAI) sotsiaalkampaania „Hoolduspere muutis minu elu“ räägib noorte hooldusperedes kasvamise kogemustest ning julgustab inimesi mõtlema, kas ka nemad sooviksid ja oleksid võimelised hakkama hoolduspereks, pakkudes kodu lapsele, kes ei saa elada oma sünniperes.

Loe lisa...

 

TAI kampaania jooksul testi teinutest esines väsimuse ja depressiooni sümptomeid üle 60 protsendil

19. DETSEMBER 2019

Tervise Arengu Instituut (TAI) juhtis novembris ja detsembris kampaaniaga tähelepanu alkoholi tarvitamise ja vaimse tervise probleemide seostele. Emotsionaalse seisundi ja vaimse tervise olukorra paremaks mõistmiseks soovitas TAI täita emotsionaalse enesetunde testi alkoinfo.ee veebilehel. Kampaania jooksul tegi testi 8499 inimest, suurel osal neist esines väsimuse ja depressiooni sümptomeid.

Loe lisa...