Uudised

Tagasi

Eesti vähitõrje tegevuskava sai valmis

09. APRILL 2021

Sel nädalal kiitis vähitõrje tegevuskava juhtrühm heaks Eesti vähitõrje tegevuskava järgmiseks kümneks aastaks. Tervise- ja tööministrile kinnitamiseks esitatava tegevuskava eesmärk on vähendada vähijuhtude ja -surmade arvu ning parandada vähipatsientide elukvaliteedi. Terviklik kava hõlmab kõiki vähitõrje valdkondi alates ennetusest, diagnostikast ja ravist kuni vähijärgse perioodini inimese elus.

Loe lisa...

 

Koroonapandeemia piirangutest hoolimata püsis uimastijääkide tase Tallinna ja Pärnu reovees suur

06. APRILL 2021

2020. aasta sügisel koroonapandeemia teise laine ajal Tallinnas ja Pärnus läbiviidud reoveeuuringud uimastite jääkide suhtes viitavad nii legaalsete kui illegaalsete uimastite ulatuslikule tarvitamisele. Tallinna uuringutulemused on võrreldavad 2019. aasta reoveeuuringu tulemustega, mille põhjal saab väita, et hoolimata piirangutest ja turismi vähenemisest ei vähenenud 2020. aastal oluliselt uimastite tarvitamine, vaid osade ainete puhul pigem kasvas.

Loe lisa...

 

TAI: Eesti elanike toidulaua saab tasakaalu süües rohkelt taimseid toite

29. MÄRTS 2021

Uuringud on näidanud, et Eesti elanike toidulaud on tasakaalust väljas, kuna süüakse liiga vähe taimseid toite. Tervise Arengu Instituut (TAI) kutsub täna algava kampaaniaga üles järgima toidupüramiidis esitatud tasakaalus ja mitmekesise toitumise soovitusi, keskendudes püramiidi alumises osas paiknevatele taimsetele toitudele ehk puu- ja köögiviljadele, marjadele, teraviljatoodetele ja kartulitele.

Loe lisa...

 

TAI juhib tähelepanu alkoholitarvitamise uutele riski piiridele

05. APRILL 2021

Täna algav Tervise Arengu Instituudi (TAI) kampaania „Kus on sinu piir“ juhib inimeste tähelepanu sellele, et alkohol mõjutab nende elu ja tervist. Kampaaniaga kutsub TAI inimesi vaatama üle oma tarvitatavaid alkoholi koguseid ja arvestama seonduvate terviseriskidega.

Loe lisa...

 

Ilmus märtsikuu personaalmeditsiini uudiskiri

26. MÄRTS 2021

Värske personaalmeditsiini uudiskiri keskendub reproduktiivtervise valdkonnale.

Loe lisa...