2019

Tagasi

Perepõhise asendushoolduse teavituskampaania „Hoolduspere muutis minu elu“

14. JAANUAR 2020

TAI hoolduspere 1080x1080 2Perepõhise asendushoolduse teavituskampaania „Hoolduspere muutis minu elu“ peamine eesmärk oli tutvustada hoolduspereks olemise võimalust kui ühte perepõhise asendushoolduse vormi. Kampaania keskmes olid videointervjuud kolme noore täiskasvanuga, kes oma lapsepõlves lühemat või pikemat aega kasvasid hooldusperes. Noored rääkisid sellest, mida nad hooldusperes olles kogesid, millised olid selle pere vanemad ja teised pereliikmed, millised väärtused hooldusperes olid, milline mõju on hooldusperel olnud nende valikutele elus ning – millist perekonda nad ise endale soovivad. Kampaania kutsub üles vaatama videolugusid ning julgustab inimesi mõtlema, kas ka nende südames ja kodus võiks olla ruumi lapsele, kes ei saa kasvada oma sünniperes.

Loe lisa...

 

Turvaseksi kampaania „Võta kumm kaasa“

06. JAANUAR 2020

votakummkaasaTurvaseksiteemalise kampaaniaga tuletati täiskasvanutele meelde kondoomi kasutamise tähtsust. 

Viimane täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuring näitas, et kui kuni 35-aastaste meeste seas kasutavad juhusuhetes kondoomi veidi enam kui pooled, siis 35-44-aastastest kasutas juhupartneriga viimase 12 kuu jooksul alati kondoomi 39% ja ning üle 45-aastastest vaid 20%. Naiste seas on näitajad veel madalamad, 35-44-aastastest kasutas juhupartneriga viimase 12 kuu jooksul alati kondoomi 28% ja üle 45-aastastest vaid 14%. Mitte kunagi ei kasuta juhusuhetes kondoomi nende vanusegruppide meeste seas vastavalt 30% ja 57% ning naiste seas 49% ja 79%.

Kondoom kaitseb seksuaalsel teel levivate infektsioonide, sealhulgas HIV eest. Paarid ei tohiks loobuda kondoomist enne, kui nad on monogaamses püsisuhtes ning on end HIV ja teiste seksuaalsel teel levivate infektsioonide suhtes testinud.

Loe lisa...

 

Hoolitse ka enda vajaduste eest, et olla rõõmsam lapsevanem

16. DETSEMBER 2019

tasstyhiKampaanias juhitakse vanemate tähelepanu ka iseendale ning julgustatakse tegelema asjadega, mis muudavad neid rahulolevamaks.

Vanemaks olemine on tihti kurnav ja võib tekitada vanemas „tühja tassi” tunde. Seetõttu on sõnapaarist „Tass tühi?“ saanud ka kampaania peamine hüüdlause. Kampaaniaga sooviti julgustada lapsevanemaid mõtlema ka endale ja rohkem tegelema asjadega, mis nende tassi täidavad.

Loe lisa...

 

Toitumise valdkonna jõulukampaania „Hoia pühad tasakaalus“

06. JAANUAR 2020

tasakaalus2Jõulud on aeg hea ja parema nautimiseks, ometi ei ole vajadust end pühade ajal oimetuks süüa.
Kampaania eesmärk oli jõulude eel ja ajal meelde tuletada tasakaalustatud ja mitmekesise toitumise põhimõtteid.

Loe lisa...

 

Narkootikumide tarvitamisest loobumise abivõimaluste kampaania

06. DETSEMBER 2019

spiididsageliIgasugune narkootiliste ainete tarvitamine on ohtlik. Ained ise on ohtlikud, aga ohtu võivad kujutada ka nendes sisalduvad lisaained. Soovitame tarvitajatel hoiduda enda tervise kahjustamisest ning sõltlastel otsida koheselt abi. Kui inimene siiski tarvitab, siis tuleb olla kursis ohtudega.

Loe lisa...