2016

Tagasi

Kumm on seks

04. JAANUAR 2019

kumm on seksNoorte seas on esimese vahekorra ajal kondoomi kasutamise tase väga olulisel määral tõusnud, kuid juhusuhetes on jätkuvalt kõrge nende osakaal, kes järjepidevalt kondoomi ei kasuta. Kampaania julgustas noori oma tervise eest veelgi suuremat vastutust võtma, kondoomist häbi ja hirmuta rääkima ning seda kasutama.

18–25-aastastele noortele suunatud kampaania eesmärk oli tuletada meelde kondoomi kasutamise tähtsust ja rõhutada mõlema poole võrdset vastutust turvalise seksuaalelu eest.

Loe lisa...

 

Tubakatarvitamise vastane kampaania „Mutatsioonid"

04. JAANUAR 2019

mutatsioonidTeavituse sõnum põhines teadusuuringutel, kus leiti seos, et iga 15 sigaretiga tekib suitsetaja geenides mutatsioon ehk viga, mis võib viia vähi tekkeni. Suitsetamisel hingatakse sisse üle 4000 keemilise ühendi ja aine, millest rohkem kui 40 on vähki tekitavad. Mutatsioonid võivad tekkida juhuslikult rakkude tavapärasel arengul või olla põhjustatud välistest teguritest, näiteks sigaretis leiduvatest kemikaalidest. Suitsetamine kiirendab mutatsioonide tekkimise protsessi ja suurendab vähiriski oluliselt.

Loe lisa...

 

Teavitust passiivse suitsetamise ohtudest

03. JAANUAR 2019

passiivne suitsetamine prygikast tydrukTubakasuitsu ohtlikkust kõrvalseisjale hinnatakse tegelikust väiksemaks – nii suitsetajate kui mittesuitsetajate poolt. Mittesuitsetajad ise peavad tubakasuitsu pigem ebameeldivaks kui ohtlikuks. Normi tasemel peetakse mittesuitsetajate, eriti laste ja rasedate juuresolekul lubamatuks. Kuid reaalne käitumine ei vasta sageli tõekspidamistele. Paljud suitsetajad siiski teevad heas usus pingutusi, et teisi suitsu eest kaitsta. Näiteks minnakse teistest natuke eemale, puhutakse suitsu kaugemale, ruumides suitsetatakse avatud akna all, teises toas jne.

Loe lisa...

 

Teavitus alternatiivsetest tubakatoodetest

03. JAANUAR 2019

alternatiivtubakasKampaania eesmärk oli juhtida tähelepanu e-sigareti, huuletubaka ja vesipiibu terviseohtudele. Kampaania sõnum: e-sigaret, vesipiip ja huuletubakas pole nii ohutud, kui arvad. 

Kampaania sihtrühm oli peamiselt 16-24aastased, e-sigareti puhul ka vanemad.

Loe lisa...

 

Aitäh, ema! Aitäh, isa!

18. DETSEMBER 2018


aitahemaAitäh, ema! Aitäh, isa!" kampaania eesmärk on lükata edasi ja vähendada noorte alkoholitarvitamist. Võtmeküsimuseks on kodused kokkulepped alkoholitarvitamise kohta. Lapsevanemate tauniv hoiak ja kokkulepitud reeglid, mille kohaselt alkoholi enne täisealiseks saamist ei tarvitata, aitavad laste alkoholitarvitamist edasi lükata ja vähendada. Lisaks annab kampaania värskeimat infot alkoholi mõjust noorele ajule.

Loe lisa...