2018

BACK

Alkohol ja vaimne tervis

10 JANUARY 2019

alko vaimne tervis kampaania2018. a augustis Tervise Arengu Instituudi tellimusel Turu-Uuringute AS-i läbi viidud küsitlus näitas, et alkoholi tarvitab 76% täisealistest eestimaalastest. Arvestatav hulk elanikest peab alkoholi abivahendiks probleemidega toimetulekul. Veerand vastanutest nõustus, et alkohol aitab neil saada paremaks suhtlejaks, viiendik peab alkoholi heaks unerohuks ning 14% näeb alkoholis head vahendit negatiivsete emotsioonidega toimetulekuks. Kahjudest, mida sagedasem tarvitamine inimesele endale ja lähedastele kaasa toob, ollakse sageli küll teadlikud, kuid endaga neid kahjusid tihtipeale seostada ei osata või ei soovita.

Kampaania keskendus alkoholitarvitamise ja vaimsete häirete seostele – alkoholi tarvitamine stressi ja negatiivsete emotsioonidega hakkamasaamiseks võib neid hoopis süvendada ja viia ka näiteks uneprobleemide ja depressiooni tekkeni.

READ_MORE_ARTICLE

 

Septembris ei joo

11 JANUARY 2019

septembriseijooks

Kõiki eestimaalasi alkoholist kuuks ajaks loobuma kutsuva ühisaktsiooni „Septembris ei joo“ nimeks oli sel aastal „Septembris ei jooks“. Kampaanias osalemine andis võimaluse koos teistega proovida alkoholivaba elu ja selle eeliseid kogu kuu jooksul. Seda on aga kindlasti lihtsam teha koos personaaltreeneriga, kelleks oli armastatud ja nooruslik Luule Komissarov. Treener edastas iga päev osalejatele nõuande, kuidas motiveerituna lõpuni vastu pidada.

READ_MORE_ARTICLE

 

Aitab kah! Sööme tervislikult!

20 DECEMBER 2018

aitabkah1TAI kampaania „Aitab kah! Sööme tervislikult!“ eesmärk oli öelda noortele, et sööma peaks tervislikult ja tasakaalustatult ning magusaid ja soolaseid näkse on soovitav vältida.

Kampaanias tegid kaasa kaks tuntud youtuberit - Martti Hallik ja Victoria Villig - , kelle videosid jälgivad kümned tuhanded inimesed. Youtuberid esitasid noortele väljakutse ise toitu valmistada ja oma toidupilt instagrami üles laadida. Üleskutse oli valmistada hommikuputru, munarooga, pastarooga, ahjuköögivilju ja tatraputru lisanditega. Kampaania lõpus said kümme parimat koos väljakutsujatega süüa valmistada.

READ_MORE_ARTICLE

 

Miljon põhjust armastada

04 JANUARY 2019

miljonpohjustKampaania eesmärk oli tuletada meelde, et kondoom on kõige kindlam ja soodsam viis HIVi ja teiste seksuaalsel teel levivate nakkuste vältimiseks. Kondoomi kasutamine partneri puhul, kelle HIV-staatus pole selge, peaks olema sama enesestmõistetav kui autosõidul turvavöö kinnitamine. Samuti hoolib kondoomi kasutav inimene nii enda kui ka oma partneri tervisest.

Kuigi kampaania oli suunatud kõigile seksuaalselt aktiivsetele inimestele, siis eraldi pöörati tähelepanu inimestele vanuses 35-55, kuna selles vanuses kasutatakse kondoomi oluliselt harvem kui noorte seas. 35-55-aastastest ei kasuta juhusuhetes mitte kunagi kondoomi üle poolte naistest ja üle kolmandiku meestest. Juhuvahekorras on olnud eelnimetatud vanusgrupist viiendik meestest ja iga kaheksas naine. Samas üle poolte uutest HIV juhtudest on just sellest vanusgrupist.

READ_MORE_ARTICLE

 

Suhkrukampaania 2018. “Märka suhkruid”

19 DECEMBER 2018

markasuhkruidEestimaalased liialdavad magusaga, täiskasvanud söövad magusat keskmiselt kaks korda enam kui on soovitatav, lapsed koguni 3-4 korda enam.

Suured magusasööjad on 10-17 aastased lapsed. Koolieelikud, algklasside lapsed ja teismelised poisid söövad päevas keskmiselt neli korda rohkem magusat kui võiks ning teismelised tüdrukud ja täiskasvanud 2-2,5 korda rohkem.

READ_MORE_ARTICLE