2017

BACK

Tark vanem

02 JANUARY 2019

tubasassis6. veebruarist oli taas eetris vanemlike oskuste kampaania „Tark vanem“, mis oli jätk 2016. a septembris toimunud kampaaniale.

Kampaania oli suunatud 5–12-aastaste laste vanematele. Kampaania eesmärgiks oli arendada lapsevanemate vanemlikke oskusi, nii piiride seadmist kui usalduslike ja hoolivate suhete loomist lastega ning anda praktilisi oskusi erinevate käitumisprobleemidega toimetulekuks. Kampaania ei andnud lapsevanematele hinnanguid, vaid oli toetav ja suunatud lahenduste pakkumisele.

READ_MORE_ARTICLE

 

Märka suhkruid!

28 DECEMBER 2018

markasuhkruidKampaania keskendus lisatud suhkrutele – nendele, mida lisab toidu sisse tööstus või mida lisatakse ise toiduvalmistamise käigus. Tervise Arengu Instituut kutsus üles lisatud suhkruid märkama ja nende tarbimist vähendama.

Kampaania kaugem eesmärk oli, et sihtrühm oskaks lisatud suhkruid märgata ja näha, kui palju nad suhkrut üle tarbivad.

READ_MORE_ARTICLE

 

Passiivse suitsetamise vastane kampaania

03 JANUARY 2019

passiivne suitsetamine prygikast tydrukTubakasuitsu ohtlikkust kõrvalseisjale hinnatakse tegelikust väiksemaks – nii suitsetajate kui mittesuitsetajate poolt. Mittesuitsetajad ise peavad tubakasuitsu pigem ebameeldivaks kui ohtlikuks. Normi tasemel peetakse mittesuitsetajate, eriti laste ja rasedate juuresolekul lubamatuks. Kuid reaalne käitumine ei vasta sageli tõekspidamistele. Paljud suitsetajad siiski teevad heas usus pingutusi, et teisi suitsu eest kaitsta. Näiteks minnakse teistest natuke eemale, puhutakse suitsu kaugemale, ruumides suitsetatakse avatud akna all, teises toas jne.

READ_MORE_ARTICLE

 

Alternatiivsete tubakatoodete vastane teavitus

03 JANUARY 2019

alternatiivtubakat

Kampaania eesmärk oli juhtida tähelepanu e-sigareti, huuletubaka ja vesipiibu terviseohtudele. Kampaania sõnum: e-sigaret, vesipiip ja huuletubakas pole nii ohutud, kui arvad. 

Kampaania sihtrühm oli peamiselt 16-24aastased, e-sigareti puhul ka vanemad.

READ_MORE_ARTICLE

 

Kas sinu elus on subtiitrid paigas?

03 JANUARY 2019

subtiitridÜhiskonnas on probleemiks mustvalge arusaam alkoholitarvitamisest – on need, kellel on probleem ning ülejäänud tarvitavad mõõdukalt. Viis, kuidas ühiskonnas alkoholitarvitamisest mõeldakse, on takistuseks alkoholi liigtarvitamise tunnistamisele.

READ_MORE_ARTICLE