Instituut

Back

11 FEBRUARY 2020

Valik

Programmi eesmärgiks on pakkuda lühinõustamist politsei /prokuratuuri / kohtu poolt teenusele suunatud või vabatahtlikult pöörduvatele kanepitarvitajatelele (sh neile, kellel lisaks esineb stimulantide või alkoholi tarvitamist).

Eestis on elu jooksul narkootikume tarvitanud hinnanguliselt ligi 20% rahvastikust. Kõige kõrgem on narkootikumide tarvitajate osakaal vanuserühmas 18-34 ning peamine tarvitatav aine on kanep. Kuigi nii väärteo- kui kriminaalmenetluse raames on praeguseks olemas võimalus suunata inimene karistuse asemel tema nõusolekul sotsiaalprogrammi, on seda võimalust kasutatud vähe. Projektiga „Valik“ püütakse olukorrale leevendust tuua. Selleks on välja töötatud sõeltest kanepi tarvitamise hindamiseks (CUDIT-R) ning koostatud ühest kuni kuuest lühinõustamissessioonist koosnev nõustamise programm. Juhul kui nõustamise käigus tekib kahtlus kanepi kuritarvitamise või sõltuvuse osas, suunatakse klient edasi ravile. Nõustamise tulemusel paraneb nende inimeste sotsiaalne toimetulek ning väheneb riskikäitumine.

Programmiga liitumiseks kirjuta kanep@peaasi.ee, saada sõnum või helista kl 9.-17.00 numbrile 516 3356. Teenus on osalejale tasuta ning kättesaadav nii eesti kui ka vene keeles.

Programmis teevad koostööd Tervise Arengu Instituut, Põhja prefektuur, Peaasjad Nõustamine MTÜ ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

Programmi rahastab TAI ja Justiitsministeerium.

TAI kontaktisik Marin Vaher, marin.vaher@tai.ee, tel 65 93 826.