Uudised

Tagasi

Tervise Arengu Instituut paneb õla alla liikumisele „Septembris ei joo“

18. AUGUST 2017

Sellest nädalast alustas Tervise Arengu Instituut (TAI) Karl-Erik Taukari ja Kristel Aaslaiu abiga inimeste kaasamist kampaaniasse „Septembris ei joo“. Kampaania kutsub inimesi septembrikuus alkoholi tarvitamisest loobuma, et proovida alkoholivaba elu.

Loe lisa...

 

Analüüs: Süstlavahetuse teenuse alustamine aadressil Sitsi 28 on seaduslik

18. AUGUST 2017

Süstlavahetuse teenuse avamine Põhja-Tallinnas aadressil Sitsi 28 on kooskõlas pinna ehitisregistri järgse otstarbega ja seega seaduslik, selgub Tervise Arengu Instituudi (TAI) tellimisel valminud sõltumatust juriidilisest analüüsist.
Tänavu juunis avaldas Tallinna linnaplaneerimise amet seisukoha, et kuna aadressil Sitsi 28-61 asuva mitteeluruumi ehitisregistri järgne kasutusotstarve on „muu kaubanduspind“, ei tohiks sinna kahjude vähendamise keskust luua.

Loe lisa...

 

HIV-i nakatunute arv kasvas veerandi võrra

10. AUGUST 2017

Tänavu 1. augusti seisuga on Eestis uusi HIV nakatunuid registreeritud 151 isikut, mis on ligi 25 protsendi võrra enam kui eelmise aasta seitsme esimese kuu jooksul (121 nakatanut).  Seejuures on ligi pooled nakatanutest ehk 73 inimest registreeritud Tallinnas ja Harjumaal, 55 uut HIV nakatunut registreeriti Ida-Virumaal. Samuti on suurenenud narkootikumide üledoosist põhjustatud surmade arv. Kui mullu suri esimese viie kuu jooksul üledoosi tõttu 39 inimest, siis tänavu on samal perioodil on surmasid juba 54.

Loe lisa...

 

Meeldetuletus täiskasvanutele: kondoom ei ole ainult noortele

14. AUGUST 2017

Täna algav Tervise Arengu Instituudi (TAI) turvaseksi teemaline kampaania tuletab täiskasvanutele meelde, et kondoom pole mõeldud vaid noortele. Viimane täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuring näitab, et 35-55-aastastest ei kasuta juhusuhetes mitte kunagi kondoomi üle poolte naistest ja üle kolmandiku meestest. Juhuvahekorras on olnud eelnimetatud vanusgrupist viiendik meestest ja iga kaheksas naine.  Kampaania eesmärk ongi normaliseerida kondoomi kasutust ka keskealiste hulgas.

Loe lisa...

 

Täna tähistatakse ülemaailmset hepatiidipäeva

28. JUULI 2017

Tänase ülemaailmse hepatiidipäeva puhul juhivad Tervise Arengu Instituut ja Terviseamet tähelepanu hepatiiti haigestumise riskidele ning kutsuvad inimesi end hepatiidi suhtes testima ja nakatumist teadlikult ennetama.

Loe lisa...